Dreptamy - blog podróżniczy - logo

Gostyń - Św. Góra, miasto i Strefa Militarna

2015-07-11

Po Jarocinie odwiedziliśmy w wakacje Gostyń - bardzo fajne miasteczko, ciche i spokojne, choć akurat wtedy niedaleko działo się :) A to dlatego że akurat odbywał się kilkudniowy festyn militarny zwany Strefą Militarną. Festyn ten co roku przyciąga bardzo dużo ludzi, choć jest przeznaczony dla miłośników historii militarnej i grup rekonstrukcyjnych, to cały teren biwakowy przez większość czasu jest dostępny dla przeciętnych zjadaczy chleba w tym nas :) Wejście było bezpłatne, tylko parkingi były płatne, organizowane na polach, tyle było chętnych. Sam biwak bardzo ciekawy, można było się sporo dowiedzieć albo po prostu pooglądać, były pojazdy wojskowe i broń z różnych epok, sporo ludzi w to zaangażowanych, ciekawa sprawa, a dla miłośników militariów powiedziałabym że obowiązkowy punkt do odwiedzenia :)

W samym Gostyniu odwiedziliśmy piękny Rynek, farę Św. Małgorzaty ze średniowiecza i zerknęliśmy do Muzeum koło fary. Ładne miasteczko historyczne, spokojne do spacerzenia.

Gostyń rynek
Gostyń rynek

Koło Gostynia odwiedziliśmy jeszcze Św. Górę - istnieje tu Sanktuarium MB Świętogórskiej i klasztor filipinów. W 2012 roku obchodzono tu 500-lecie Cudów Maryjnych na tej Górze. W podziemiach bazyliki mniejszej znajdują się krypty z trumnami fundatorów i członków Kongregacji, w tym sługi Bożego ks. Wawrzyńca Kuśniaka (1788-1866).

Muzeum
Fara w Gostyniu
Kościół Św. Małgorzaty
Rynek
Ratusz w Gostyniu
Deptak
Strefa Militarna
Strefa Militarna
Strefa Militarna w Gostyniu
Św. Góra
Sanktuarium na Św. Górze
Klasztor Filipinów na Świętej Górze
krypty
wnętrze bazyliki
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

O mnie

Podróże po Polsce są moją pasją odkąd pamiętam. Uwielbiam łazikować tu i tam i już od kilkunastu lat opisuję nasze wrażenia z wycieczek. Pierwsze relacjonowane wyprawy to tylko ja i mąż, z czasem urodziła się nasza pierwsza córka i wtedy chcieliśmy od nowa pokazać jej Polskę, już z trochę innej perspektywy. Teraz córek mamy już trzy :) I tak sobie "dreptamy" wspólnie po naszym pięknym kraju. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę.


Polecam wycieczki

Wycieczka na mapie

Atrakcje zwiedzone na wyciecze

Święta Góra

Rynek

Fara Św. Małgorzaty

Strefa Militarna

Goniądz i Biebrzański Park Narodowy
Poprzednia wycieczka
Goniądz i Biebrzański Park Narodowy
Zamki nad Loarą
Następna wycieczka
Zamki nad Loarą
Podoba się? Podziel się z innymi!
Dreptamy.pl - blog podróżniczy
Blog jest częścią portalu Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2008-2020