Dreptamy - blog podróżniczy - logo

Jarocin i pałac w Tarcach

2015-07-11

Wracam opisami i wspomnieniami do letniej podróży po południowej Wielkopolsce. Jarocin to piękne zabytkowe miasto, ostatnimi czasy ładnie odnowione. Piękny jest tu Rynek, ze ślicznym Ratuszem z przelomu XVIII i XIX wieku i kościołem Św. Marcina z XVII wieku. Wszystkie budowle są tu ładnie utrzymane, piękne miejsce na spacerek. Drugie centrum Jarocina to Spichlerz Polskiego Rocka, również pięknie zrewitalizowany wraz z całym placem dookoła. To słynne miejsce, bo przecież Jarocin słynie z rockowego festiwalu. Mówi o tym też Glan - ciekawy pomnik koło Parku :) A w Parku ciekawy jest też Skarbczyk - pozostałość średniowiecznego zamku. Najgorzej przedstawia się chyba dzisiaj pałac Radolińskich, w dobrym stanie, choć nie świeci blaskiem, jak pozostałe zabytki. Może i na niego przyjdzie kolej.

Urzekł mnie też pałac w Tarcach, trochę przypadkiem do niego trafiliśmy, ale to czarowny zakątek, cisza, piękno i zieleń dookoła, a sam pałac - bajka. W środku urządzony jest luksusowy hotel. Polecam to miejsce przynajmniej na spacer :)

Jarocin Rynek
Jarocin Rynek
Pałac Radolińskich
Pałac w Jarocinie
Park w Jarocinie
Skarbczyk
Skarbczyk
Skarbczyk w Jarocinie
Glan :)
Jarocin Piękny Rynek
Jarocin
Ratusz
Kościół Św. Marcina
Rynek w Jarocinie
Ratusz w Jarocinie
Jarocin ratusz
kościół Św. Jerzego
Spichlerz Polskiego Rocka
Jarocin Spichlerz Polskiego Rocka
Pałac w Tarcach
Pałac Tarce
Pałac w Tarcach
Tarce
Park Pałacowy
Tarce
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

O mnie

Podróże po Polsce są moją pasją odkąd pamiętam. Uwielbiam łazikować tu i tam i już od kilkunastu lat opisuję nasze wrażenia z wycieczek. Pierwsze relacjonowane wyprawy to tylko ja i mąż, z czasem urodziła się nasza pierwsza córka i wtedy chcieliśmy od nowa pokazać jej Polskę, już z trochę innej perspektywy. Teraz córek mamy już trzy :) I tak sobie "dreptamy" wspólnie po naszym pięknym kraju. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę.


Polecam wycieczki

Wycieczka na mapie

Goniądz i Biebrzański Park Narodowy
Poprzednia wycieczka
Goniądz i Biebrzański Park Narodowy
Zamki nad Loarą
Następna wycieczka
Zamki nad Loarą
Podoba się? Podziel się z innymi!
Dreptamy.pl - blog podróżniczy
Blog jest częścią portalu Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2008-2020