Dreptamy - blog podróżniczy - logo

Góra Parkowa w Krynicy

2015-08-30

Góra Parkowa (741 m n.p.m.) to jedna z wielu atrakcji krynickiego deptaka. Koło Hotelu Prezydent należy skręcić w prawo, skąd można albo pieszo, albo kolejką terenową po szynach dostać się na szczyt tej niewysokiej góry. Kolejką można wjeżdżać nawet z wózkami i malutkimi dziećmi, toteż jest to typowo rodzinne miejsce, z atrakcjami dla dzieci. Kolejka jest bezpieczna, przewiewna, jedzie wolno i krótko, toteż dzieci na pewno się nie wystraszą.

Na Górze Parkowej czeka darmowy plac zabaw i płatne zjazdy - rajskie i pontonowe również dla dorosłych. Jest też jazda konna no i oczywiście piękne widoki na okoliczne górki, ze specjalnego tarasu widokowego i z ławeczek, gdzie można odpocząć. Warto tu pobyć choć chwilę 🙂

Kolej na Gorę Parkową
Kolej na Gorę Parkową
Kolejka na Górę Parkową w Krynicy
W kolejce
Trasa kolejki
Kolejka linowo terenowa na Górę Parkową
Kolej na Górę Parkową
Góra Parkowa
Góra Parkowa
Rajskie Ślizgawki
Góra Parkowa
Góra Parkowa
Zjeżdżalnia pontonowa
Góra Parkowa
Góra Parkowa Krynica
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

O mnie

Podróże po Polsce są moją pasją odkąd pamiętam. Uwielbiam łazikować tu i tam i już od kilkunastu lat opisuję nasze wrażenia z wycieczek. Pierwsze relacjonowane wyprawy to tylko ja i mąż, z czasem urodziła się nasza pierwsza córka i wtedy chcieliśmy od nowa pokazać jej Polskę, już z trochę innej perspektywy. Teraz córek mamy już trzy :) I tak sobie "dreptamy" wspólnie po naszym pięknym kraju. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę.


Instagram


Polecam wycieczki

Wycieczka na mapie

Atrakcje zwiedzone na wyciecze

Zamki nad Loarą
Następna wycieczka
Zamki nad Loarą
Podoba się? Podziel się z innymi!
Dreptamy.pl - blog podróżniczy
Blog jest częścią portalu Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2008-2020