Dreptamy - blog podróżniczy - logo

Piotrków Trybunalski

2014-11-09

Piotrków Trybunalski to bardzo ładne historyczne miasteczko, obecnie Zamek Królewski wybudowany dla Zygmunta Starego jest odnawiany, istnieje tu Muzeum, przydałoby się i w innych częściach miastach nieco wyremontować, ale ogólnie miasteczko zadbane, z ciekawymi zabytkami, bardzo fajne na spacer śladami historii. Co ciekawe na ulicy Farnej w wyremontowaną ulicę wmurowano w 2012 roku herby cechów rzemiosł piotrkowskich, fajna atrakcja, unikatowa aleja 🙂

Poza zamkiem stoi w Piotrkowie kilka ciekawych kościołów, m.in. najstarszy kościół farny Św. Jakuba, powstał już w XII wieku, ale dzisiejszy gotycki wygląd zyskał na przełomie XIV i XV wieku. Bardzo ładna jest cerkiew, wnętrze niestety było zamknięte, podbniem jak kościoła farnego, ale można było wejść na teren przycerkiewny. Piękny jest też budynek sądu, mury miejskie. Ciekawy historycznie pręgierz na Rynku Trybunalskim. Warto tu wstąpić odwiedzając pobliską Łódź.

Cerkiew w Piotrkowie
Cerkiew w Piotrkowie
Cerkiew w Piotrkowie
Manufaktura w Piotrkowie
Kościół Bernardynów
klasztor
Synagoga - dziś Biblioteka
Rynek Trybunalski
Rynek w Piotrkowie
Pręgierz
Kościół Jezuitów
Piotrków
Kościół Św. Jakuba
Kościół Św. Jakuba w Piotrkowie
Herby cechów rzemiosł piotrkowskich - fotografów
herb szewców
herb rzeźników
Sąd w Piotrkowie
Mury miejskie
Zamek w Piotrkowie
Zamek Królewski w Piotrkowie Trybunalskim
Zamek w Piotrkowie
Muzeum w Piotrkowie
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

O mnie

Podróże po Polsce są moją pasją odkąd pamiętam. Uwielbiam łazikować tu i tam i już od kilkunastu lat opisuję nasze wrażenia z wycieczek. Pierwsze relacjonowane wyprawy to tylko ja i mąż, z czasem urodziła się nasza pierwsza córka i wtedy chcieliśmy od nowa pokazać jej Polskę, już z trochę innej perspektywy. Teraz córek mamy już trzy :) I tak sobie "dreptamy" wspólnie po naszym pięknym kraju. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę.


Instagram


Polecam wycieczki

Wycieczka na mapie

Zoo w Łodzi
Poprzednia wycieczka
Zoo w Łodzi
Weston Super Mare
Następna wycieczka
Weston Super Mare
Podoba się? Podziel się z innymi!
Dreptamy.pl - blog podróżniczy
Blog jest częścią portalu Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2008-2020