Dreptamy - blog podróżniczy - logo

Szlak Łódź Bajkowa

2014-11-11

Kto by pomyslał, że Łódź nie tylko turystyczna jest, ale jeszcze atrakcyjna dla dzieci 🙂 W mieście powstał Szlak turystyczny Bajkowa Łódź, który przypomina postaci z filmów zrealizowanych przez Studio Małych Form Filmowych Se-ma-for z Łodzi. Rzeźby bajkowych postaci jest 8 i stoją w róznych punktach w mieście. My zobaczyliśmy 5,5, dlaczego tak dziwnie? Ano Ćwirek niestety akurat gdzieś pofrunął razem z gniazdkiem i zobaczyliśmy tylko gałązkę, na której chyba zwykle siedział. Ale było nasze rozczarowanie brakiem Wróbla Ćwirka 😢

Inne postaci, które nam się udało zobaczyć to: Miś Uszatek na Piotrkowskiej pod IT, Maurycy i Hawranek pod Zoo na ul. Konstantynowskiej, Plastuś z Plastusiowego Pamiętnika stoi przed placem zabaw w Parku Sienkiewicza, Filemon i Bonifacy są pod Muzeum Kinematografii przy ul. Piłsudskiego 61. Pod Domem Kultury jest Zaczarowany Ołówek.

Nie zobaczylismy Trzech Misiów pod Białą Fabryką, chyba po prostu przeoczyliśmy i nie dotarlismy do AquaParku gdzie stoi ponoć Pingwinek Pik Pok.

Maurycy i Hawranek pod łódzkim Zoo
Filemon i Bonifacy
Pod Muzeum Kinematografii
Mis Uszatek na Piotrkowskiej
Zaczarowany Ołówek pod Domem Kultury
Ćwirek pod Palmiarnią
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

O mnie

Podróże po Polsce są moją pasją odkąd pamiętam. Uwielbiam łazikować tu i tam i już od kilkunastu lat opisuję nasze wrażenia z wycieczek. Pierwsze relacjonowane wyprawy to tylko ja i mąż, z czasem urodziła się nasza pierwsza córka i wtedy chcieliśmy od nowa pokazać jej Polskę, już z trochę innej perspektywy. Teraz córek mamy już trzy :) I tak sobie "dreptamy" wspólnie po naszym pięknym kraju. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę.


Instagram


Polecam wycieczki

Wycieczka na mapie

Atrakcje zwiedzone na wyciecze

Weston Super Mare
Następna wycieczka
Weston Super Mare
Podoba się? Podziel się z innymi!
Dreptamy.pl - blog podróżniczy
Blog jest częścią portalu Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2008-2020