Dreptamy - blog podróżniczy - logo

Katowice i Będzin

2014-09-28

Do Katowic do centrum ju od dawna chciałam jechać, bo to się w centrum wielkie zmiany dokonują 🙂 Robi się coraz ładniej, ale do końca daleko, jak wynika ze zdjęć będzie bardzo efektownie, i super, że odwieczna brzydka przestrzeń między Spodkiem a Rynkiem wreszcie stanie się deptakiem - miłym miejscem spacerowym. Tyle lat jeździłam tam codziennie autobusem i oka nie było na czym zawiesić, choć korek na rondzie i stało się i stało, a teraz co krok coś zwraca uwagę, a tunel sprawia, że się migiem ten odcinek pokonuje 🙂 Ma być gotowe wszystko chyba w przyszłym roku.

Po Katowicach pojechaliśmy do Będzina, tu już zachęcona atrakcjami mokunki, bo park zamkowy w Będzinie się mocno zmienił, oczywiście też na lepsze. Powstała ścieżka historyczna  prowadząca od atrakcji do atrakcji, są tablice informacyjne i wiele rzeczy się nowych pojawiło - podgrodzie z półziemiankami, wał, miejsca magiczne, atrakcyjny plac zabaw dla dzieci i wreszcie znaleźliśmy kirkut, bo już go kiedyś szukaliśmy ale chodzenie po tym ponurym wtedy parku nie bardzo było przyjemne, a teraz narawdę fajnie się tu spaceruje i ludzi sporo. Podeszliśmy pod podziemi, ale już było póxno, a jeszcze chcieliśmy na Górę Dorotkę wejść, z której piękny widok na miasto się roztacza. Wiele razy na nią patrzałam z okien Żylety, ale nigdy jakoś na nią nie wlazłam 🙂 Będzin to teraz bardzo fajne miejsce spacerowe, polecam!

Tradycja i nowoczesność
Tradycja i nowoczesność
Rynek w Katowicach
Rynek
Muzeum Śląskie
Aleja Korfantego w Katowicach
Symbole Katowic
Pomnik Powstańców Śląskich w Katowicach
Oko Miasta
Rondo w Katowicach
Czerowna fontanna
Spodek w Katowicach
Katowice Spodek
Tunel
Kościół w Będzinie
Zamek w Będzinie
Zamek w Będzinie
Park w Będzinie
Park w Będzinie
Kirkut w Będzinie
Miejsca magiczne
Podgrodzie w Będzinie
Półziemianki
Plac zabaw w parku
Podziemia Będzińskie
Góra Dorotka
Góra Dorotka
Szlak Via Regia
Kościół Św. Doroty
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

O mnie

Podróże po Polsce są moją pasją odkąd pamiętam. Uwielbiam łazikować tu i tam i już od kilkunastu lat opisuję nasze wrażenia z wycieczek. Pierwsze relacjonowane wyprawy to tylko ja i mąż, z czasem urodziła się nasza pierwsza córka i wtedy chcieliśmy od nowa pokazać jej Polskę, już z trochę innej perspektywy. Teraz córek mamy już trzy :) I tak sobie "dreptamy" wspólnie po naszym pięknym kraju. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę.


Instagram


Polecam wycieczki

Wycieczka na mapie

Weston Super Mare
Następna wycieczka
Weston Super Mare
Podoba się? Podziel się z innymi!
Dreptamy.pl - blog podróżniczy
Blog jest częścią portalu Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2008-2020