Dreptamy - blog podróżniczy - logo

Radom

2014-09-05

Radom jest ładnym miastem, choć oczywiście moja opinia dotyczy ścisłego centrum. Zajechaliśmy najpierw na Rynek i tu zdziwienie, jaknysmy do Toszka przyjechali albo innego niewielkiego miasteczka, rynek choć słusznych rozmiarów, to pusty, cichy, gdzie ludzie? uciekli? Może to prawda, że Radom nieciekawy i głuchy, choć jednak rynek zadbany i ładny. Wystarczyło przejść kilkaset metrów i od razu zmieniło się to nie do poznania. Po prostu Rynek nie łączy się bezpośrednio z tłumnym, gwarnym, kolorowym i nowowczesnym w niektórych elementach deptakiem, stąd chyba Rynek jest nieco odseparowanym miejscem.

Idąc deptakiem i jego najbliższymi okolicami dojdziemy do najbardziej reprezentacyjnych obiektów w mieście, są tu pałace, efektowne kamienice, nie wszystkie odremontowane pięknie, ale zdobne i ciekawe. Po drodze mija się kilka ładnych kościołów - koło dawnego zamku stoi kościół Św. Jana Chrzciciela o ciekawej bryle, dalej kościół Bernardynów i kościół garnizonowy. Najdalej wysunięta jest olbrzymia katedra - cudna bazylika Opieki NMP. Z niej wprost wychodzi się do parku, który znów doprowadza do deptaku. Uważam, że Radom w tej części jest naprawdę przyjemny i przyjazny, warty odwiedzenia.

Rynek w Radomiu
Rynek w Radomiu
Kamienice Gąski i Esterki
Muzeum
Radom rynek
Kościół Św. Jana Chrzciciela w Radomiu
Zamek w Radomiu
Dawny zamek w Radomiu
kościół Bernardynów w Radomiu
Rzeźba Pary Prezydenckiej w Radomiu
kościół garnizonowy w Radomiu
Pałac Karschów
Katedra w Radomiu
Bazylika w Radomiu
Katedra Opieki Najświętszej Maryi Panny
Katedra Opieki NMP
Papież
Park w Radomiu
Radom Deptak
Deptak Radom
Deptak w Radomiu
Radom
Radom deptak
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

O mnie

Podróże po Polsce są moją pasją odkąd pamiętam. Uwielbiam łazikować tu i tam i już od kilkunastu lat opisuję nasze wrażenia z wycieczek. Pierwsze relacjonowane wyprawy to tylko ja i mąż, z czasem urodziła się nasza pierwsza córka i wtedy chcieliśmy od nowa pokazać jej Polskę, już z trochę innej perspektywy. Teraz córek mamy już trzy :) I tak sobie "dreptamy" wspólnie po naszym pięknym kraju. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę.


Instagram


Polecam wycieczki

Wycieczka na mapie

Atrakcje zwiedzone na wyciecze

Rynek w Radomiu

Deptak w Radomiu

Zamek w Radomiu

Bazylika w Radomiu

Farma Iluzji i Festiwal Iluzji
Poprzednia wycieczka
Farma Iluzji i Festiwal Iluzji
Weston Super Mare
Następna wycieczka
Weston Super Mare
Podoba się? Podziel się z innymi!
Dreptamy.pl - blog podróżniczy
Blog jest częścią portalu Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2008-2020