Dreptamy - blog podróżniczy - logo

Szydłowiec i Orońsko

2014-09-05

Na naszej drodze znalazł się na szczęście piękny Szydłowiec 🙂 Bardzo ładne miasteczko, z efektownym zamkiem i parkiem oraz ładnym ryneczkiem. Mieliśmy pecha i szczęście zarazem. Pecha dlatego bo wszystko rozkopane i w remoncie, a szczęście, że zabytki już zostały odnowione i tylko dolne partie i obejscie prezentowało się źle, więc ogólnych widoków nie dało się robić. Ale same zabytki nieczego sobie, dominująca biel, na zamku i bardzo ładnym Ratuszu, kościół ceglany ale zadbany. Zrobiło na mnie wrażenie to miejsce, w przyszłym roku będzie na pewno cudnie. Przed Ratuszem stoi pręgierz, ciekawostka minionych czasów. Zaś w zamku urzekł mnie park dookoła, bardzo ładny.

Po Szydłowcu jeszcze zatrzymaliśmy się w Orońsku - tutaj jest Centrum Rzeźby - obiektów sporo, a każdy wykorzystany. Jest pałac, inne budynki, jakieś stodoły, jest też Muzeum Rzeźby Nowoczesnej, wszystko wśród zieleni, ładne miejsce żeby pochodzić, artystą nie jestem żeby duchowych uniesień z powodu rzeźby doznać, tym bardziej, że ja zamiłowana bardziej w takiej drewnianej, staruszkowej, a tu nowowczesność zewsząd zaglądała 🙂 Ale miejsce na spokojny relaks super, bo cicho i ładnie.

Zamek w Szydłowcu
Zamek w Szydłowcu
Zamek Muzeum w Szydłowcu
Szydłowiec zamek
Szydłowiec
Zamek w Szydłowcu
Szydłowiec park zamkowy
park zamkowy
park w Szydłowcu
Ratusz w Szydłowcu
Szydłowiec ratusz
szydłowiec rynek
Szydłowiec
Szydłowiec
pręgierz w szydłowcu
Pręgierz w Szydłowcu
Dom Pod Dębem w Szydłowcu
Dom Pod Dębem
Kościół w Szydłowcu
Kościół farny w Szydłowcu
kościół Św. Zygmunta w Szydłowcu
Synagoga w Szydłowcu
Orońsko
Orońsko centrum rzeźby
Muzeum Rzeźby Współczesnej
Pałac Orońsko
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

O mnie

Podróże po Polsce są moją pasją odkąd pamiętam. Uwielbiam łazikować tu i tam i już od kilkunastu lat opisuję nasze wrażenia z wycieczek. Pierwsze relacjonowane wyprawy to tylko ja i mąż, z czasem urodziła się nasza pierwsza córka i wtedy chcieliśmy od nowa pokazać jej Polskę, już z trochę innej perspektywy. Teraz córek mamy już trzy :) I tak sobie "dreptamy" wspólnie po naszym pięknym kraju. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę.


Instagram


Polecam wycieczki

Wycieczka na mapie

Atrakcje zwiedzone na wyciecze

Szydłowiec

Szydłowiec

Orońsko

Orońsko

Farma Iluzji i Festiwal Iluzji
Poprzednia wycieczka
Farma Iluzji i Festiwal Iluzji
Weston Super Mare
Następna wycieczka
Weston Super Mare
Podoba się? Podziel się z innymi!
Dreptamy.pl - blog podróżniczy
Blog jest częścią portalu Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2008-2020