Dreptamy - blog podróżniczy - logo

Kazimierz Dolny

2014-09-06

Kazimierz Dolny to piękne miasteczko, a teraz dodatkowo wspaniale odrestaurowane. Jak byliśmy ostatnim razem to kilka obiektów było w remoncie, teraz wszystkie zabytki prezentują się wspaniale. Koniecznie trzeba iść na Rynek z pięknymi kamienicami Przybyłów, gdyż to miejsce jest niezwykle urocze. Za Farą, ale w obrębie jej murów można podejść pod zamek i stamtąd zobaczyć cudny widok nie tylko na ruiny warowni, ale również w drugą stronę na Farę i dalej aż na Wisłę, my oglądaliśmy ten widok późnym popołudniem, ale o zachodzie słońca musi być jeszcze piękniej.

Jeszcze dalej można zwiedzać basztę, a po przeciwnej stronie Kazimierza warto się wybrać na bulwary nad Wisłą, romantyczne miejsce. Ludzi sporo ale nie tłumnie, można wytrzymać mimo że była to sobota. Na turystów czeka też Wzgórze Trzech Krzyży, ale my zrezygnowaliśmy, są też spichlerze nad Wisłą i inne zabytki, warto sobie pospacerować po tym miasteczku i zajrzeć w rózne kąty, np. na Mały Rynek. Jest też komercja, kramy i kramiki, ale w tym miejscu to oczywiste, bo to słynne miasto w Polsce, za to zamiast okropnego kiczu z Chin, więcej tu rękodzieła i ładniejszych pamiątek. Ceny równiez mówią o tym, że to miejsce wyjątkowe 🙂

Kazimierz Dolny Kamienice Przybyłów
Kazimierz Dolny Kamienice Przybyłów
Fara w Kazimierzu Dolnym
Zamek w Kazimierzu Dolnym
Kazimierz - zamek
Kamienica Celejowska
Kazimierz Dolny Bulwar Nadwiślański
Bulwar Nadwiślański
Spichlerz
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

O mnie

Podróże po Polsce są moją pasją odkąd pamiętam. Uwielbiam łazikować tu i tam i już od kilkunastu lat opisuję nasze wrażenia z wycieczek. Pierwsze relacjonowane wyprawy to tylko ja i mąż, z czasem urodziła się nasza pierwsza córka i wtedy chcieliśmy od nowa pokazać jej Polskę, już z trochę innej perspektywy. Teraz córek mamy już trzy :) I tak sobie "dreptamy" wspólnie po naszym pięknym kraju. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę.


Instagram


Polecam wycieczki

Wycieczka na mapie

Lublin i Muzeum Wsi Lubelskiej
Poprzednia wycieczka
Lublin i Muzeum Wsi Lubelskiej
Weston Super Mare
Następna wycieczka
Weston Super Mare
Podoba się? Podziel się z innymi!
Dreptamy.pl - blog podróżniczy
Blog jest częścią portalu Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2008-2020