Dreptamy - blog podróżniczy - logo

Wawel w Krakowie

2014-06-02

Będąc w Krakowie musieliśmy odwiedzić Wawel, i to nie raz, w każdy dzień nogi poniosły nas na to wzgórze będące dziedzictwem narodowym. Słynna katedra i piękny zamek aż przytłaczają historią i znaczeniem w dziejach naszego kraju. Obeszlismy na zewnątrz co się dało i odwiedziliśmy Smoczą Jamę żeby dzieciom frajdę zrobić, wstyd się przyznać bo oboje byliśmy w Smoczej Jamie pierwszy raz :)

W poniedziałek natomiast skorzystaliśmy z darmowego wejścia do wnętrz zamkowych, wystawy bezpłatne to Wawel Zaginiony, jak dla mnie fantastyczna sprawa, bo znacznie bardziej wolę te kamienne, surowe wnętrza od komnat urządzonych z przepychem, można tu zobaczyć relikty romańskiej rotundy i rózne znaleziska z dawnych wieków czy kamienne ozdoby fasad.

Wawel
Wawel

Druga wystawa to Zbrojownia - również bardzo ciekawa, ze Szczerbcem - słynnym koronacyjnym mieczem królów Polski. Ale ciekawe są tu i inne eksponaty, np. przepięknie rzeźbione pistolety, strzelby, ogromne miecze dwuręczne i inne. Polecam, nawet dzieciom się dość podobało.

Wielki minus wystaw i katedry - nie można wykonywać zdjęć, chociaż bez lampy by umożliwili, wtedy to nie przeszkadza, a w Podziemiach Rynku bez problemu można robić zdjęcia. To trochę relikt minionej epoki.

Smocza Jama
Smocza Jama
Smocza Jama
Smocza Jama
Smocza Jama
Smocza Jama
Smocza Jama
Smocza Jama
Wawel katedra
Zamek na Wawelu w Krakowie
Katedra na Wawelu
Wawel Zaginiony
Wawel
Zamek Królewski na Wawelu
Wawel
Zamek na Wawelu
Dziedziniec zamku na Wawelu
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

O mnie

Podróże po Polsce są moją pasją odkąd pamiętam. Uwielbiam łazikować tu i tam i już od kilkunastu lat opisuję nasze wrażenia z wycieczek. Pierwsze relacjonowane wyprawy to tylko ja i mąż, z czasem urodziła się nasza pierwsza córka i wtedy chcieliśmy od nowa pokazać jej Polskę, już z trochę innej perspektywy. Teraz córek mamy już trzy :) I tak sobie "dreptamy" wspólnie po naszym pięknym kraju. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę.


Instagram


Polecam wycieczki

Wycieczka na mapie

Atrakcje zwiedzone na wyciecze

Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie
Poprzednia wycieczka
Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie
Weston Super Mare
Następna wycieczka
Weston Super Mare
Podoba się? Podziel się z innymi!
Dreptamy.pl - blog podróżniczy
Blog jest częścią portalu Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2008-2020