Dreptamy - blog podróżniczy - logo

Paczków

2013-08-01

Kolejne miasteczko odwiedzone po drodze do Kotliny Kłodzkiej. To juz druga nasza wizyta w polskim Carcassonne, bo tak jest nazywany Paczków! Dlaczego to chyba jasne, bardzo dobrze zachowały się tutaj śrdniowieczne mury obronne, wznoszące się w wielu miejscach w pobliżu Rynku w Paczkowie, na wysokość około 7 m, nawet poprowadzono po koronie tych murów ciekawą trasę turystyczną. Zachowały sie też w Paczkowe wieże bramne z XIV i XV wieku oraz młodsza, renesansowa brama Nyska. Bardzo unikatowe obiekty.

Do tego ładny jest tu Rynek z zabytkowym, okazałym Ratuszem z gotycką wieżą. Mi w Paczkowie bardzo spodobało się Muzeum Gazownictwa, nie zwiedzaliśmy całego, ale trochę pobuszowaliśmy po dziedzińcu, akurat przed naszym przyjazdem była tam taka wichura, że zerwała dach, z budynku w głębi. Całe Muzeum bardzo estetyczne i ładnie utrzymane, polecam!

Wieże Bramne w Paczkowie
Wieże Bramne w Paczkowie

Dzieciom natomiast najbardziej spodobał sie Zalew w Paczkowie, gdzie spędziliśmy dłuższą chwilę :) Mogły się pokąpać i pobawić w piasku, ich ulubione zajęcie wakacyjne :) A upał skłaniał ku temu, żeby się schłodzić.

Ratusz
Ratusz Paczków
Rynek w Paczkowie
Kościół Sw. Jana Ewangelisty w Paczkowie
Kościół w Paczkowie
Wieża
Brama Nyska
Mury obronne
Dom Kata
Muzeum Gazownictwa Paczków
Muzeum Gazownictwa
Zalew w Paczkowie
Zalew Paczkowski
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

O mnie

Podróże po Polsce są moją pasją odkąd pamiętam. Uwielbiam łazikować tu i tam i już od kilkunastu lat opisuję nasze wrażenia z wycieczek. Pierwsze relacjonowane wyprawy to tylko ja i mąż, z czasem urodziła się nasza pierwsza córka i wtedy chcieliśmy od nowa pokazać jej Polskę, już z trochę innej perspektywy. Teraz córek mamy już trzy :) I tak sobie "dreptamy" wspólnie po naszym pięknym kraju. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę.


Polecam wycieczki

Wycieczka na mapie

Złoty Stok i Średniowieczny Park Techniki
Poprzednia wycieczka
Złoty Stok i Średniowieczny Park Techniki
Weston Super Mare
Następna wycieczka
Weston Super Mare
Podoba się? Podziel się z innymi!
Dreptamy.pl - blog podróżniczy
Blog jest częścią portalu Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2008-2020