Dreptamy - blog podróżniczy - logo

Otmuchów

2013-08-01

Otmuchów to piękne miasteczko malowniczo położone na przedgórzu sudeckim, pomiędzy jeziorami Otmuchowskim i Nyskim. Polecam odwiedzenie tego miejsca z racji ciekawych zabytków, pięknie utrzymanych.

Już przy wjeździe do miasteczka wita nas Baszta czyli Wieża Wróbla, pochodzi ona z XIV wieku i jest zachowanym elementem systemu murów oronnych. Niedaleko znajduje się Rynek w Otmuchowie, z bardzo pięknym, zabytkowym Ratuszem z XVI wieku, z ciekawym zegarem na narożu fasady.

Otmuchów
Otmuchów

Tuż obok wznosi się piękna barokowa bazylika z cudnym wyposażeniem wnętrza, jednym z piękniejszych na Śląsku. Budowla pochodzi z XVII wieku. Spacerkiem niedaleko dojść można na ulicę Zamkową, gdzie, jak łatwo sie domyślić, znajduje się zamek, długie są jego dzieje, bo rozpoczynają się około XII wieku i przez stulecia był rozbudowywany, odbudowywany i modernizowany. Do dziś zachowało się jedynie skrzydło północno-wschodnie warowni, ale i tak stanowi ona niemałą atrakcję. W zamku mieści się dziś hotel, a turyści mogą też wspiąć się na wieżę zamkową, skąd powidziwać można wspniałą panoramę Otmuchowa i pobliskiego Jeziora Otmuchowskiego.

 Otmuchow wieża wróbla
Otmuchów wieża wróbla
Otmuchów
Otmuchów
Otmuchów
Otmuchów ratusz
Otmuchów rynek
Ratusz w Otmuchowie
Otmuchów
Kościół w Otmuchowie
Otmuchów kościół Św. Mikołaja
Otmuchów bazylika
Wnętrze bazyliki w Otmuchowie
Otmuchów
Zamek w Otmuchowie
Otmuchów zamek
zamek w Otmuchowie
zamek Otmuchów
Otmuchów - wnetrze zamku
Otmuchów
Otmuchów - panorama
Otmuchów
Panorama Otmuchowa
Otmuchów widok na jezioro
Otmuchów
Rynek w Otmuchowie
Otmuchów
Otmuchów ratusz
Jezioro Otmuchowskie
Jezioro Otmuchowskie
Otmuchów
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

O mnie

Podróże po Polsce są moją pasją odkąd pamiętam. Uwielbiam łazikować tu i tam i już od kilkunastu lat opisuję nasze wrażenia z wycieczek. Pierwsze relacjonowane wyprawy to tylko ja i mąż, z czasem urodziła się nasza pierwsza córka i wtedy chcieliśmy od nowa pokazać jej Polskę, już z trochę innej perspektywy. Teraz córek mamy już trzy :) I tak sobie "dreptamy" wspólnie po naszym pięknym kraju. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę.


Polecam wycieczki

Wycieczka na mapie

Złoty Stok i Średniowieczny Park Techniki
Poprzednia wycieczka
Złoty Stok i Średniowieczny Park Techniki
Weston Super Mare
Następna wycieczka
Weston Super Mare
Podoba się? Podziel się z innymi!
Dreptamy.pl - blog podróżniczy
Blog jest częścią portalu Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2008-2020