Dreptamy - blog podróżniczy - logo

Tarnowskie Góry bardziej i mniej znane

2013-09-29

Nie mogliśmy nie wykorzystac tego pięknego weekendu i po sobotniej Kopalni Srebra w niedzielę wybraliśmy się na spacer w innych częściach Tarnowskich Gór. Więc pokażę Wam trochę naszego codziennego życia 🙂

Dobrze się złożyło, bo akurat w ten weekend z Rynku zniknęły po 10 latach kopuły - piwna knajpa w kształcie kopuł, w których jeszcze latem otwierał się duży ogródek i całośc zasłaniała cały Rynek, Wreszcze płyta jest przejrzysta i można zrobić zdjęcia bez kopuł w punkcie centralnym 🙂

Ratusz - Tarnowskie Góry
Ratusz - Tarnowskie Góry

Po Rynku przeszliśmy deptakiem (Ulica Krakowska), na którym obecni włodarze miasta pomogli odnowić kilka ładnych kamienic, no o nowej nawierzchni deptaku już mówiłam. Potem kościół farny - ten najważniejszy w mieście - Apostołów Piotra i Pawła (Plac Gwarków), obok niego stoi zabytkowa dzwonnica, która w XVI wieku budziła Gwarków do pracy. Na zdjęciach załapał się też nasz kościół - ceglany Matki Bożej Królowej Pokoju i główne rondo w Tarnowskich Górach.

W innej części miasta - Starych Tarnowicach, tam gdzie stoi zamek (byliśmy, ale nie wrzucam zdjęć bo nieraz wrzucałam), odwiedziliśmy zabytkowy kompleks kościołów Św. Marcina, starszy i nowszy, ciekawy szczególnie jest ten starszy, stojący w cieniu, z tyłu nowszego. W pobliżu jest też Park Repecki, który przewędrowaliśmy z początku do końca i z powrotem. To tutaj znajdują się, zagubione niemal w lesie szyby Sztolni Czarnego Pstrąga - Szyb Sylwester i Szyb Ewa. Są oddalone od siebie około 650 m i dochodzi się do nich asfaltową ścieżką parkową. Zwiedzanie Sztolni polega na przepłynięciu łodziami z jednego do drugiego szybu.

Rynek - Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry
Krakowska
Tarnowskie Góry - Rynek
Tarnowskie Góry - Krakowska
Deptak - Tarnowskie Góry
Gwarek na deptaku w Tarnowskich Górach
Tarnowskie Góry - deptak - ulica Krakowska
Tarnowskie Góry
Kościół Św. Piotra i Pawła
Kościół farny w Tarnowskich Górach
Dzwonnica Gwarków
Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry
Nasz kościół
Stary kościół Św. Marcina
Stary kościół Św. Marcina w Tarnowskich Górach
Stary kościół Św. Marcina w Tarnowskich Górach
Kościół Św. Marcina w Tarnowskich Górach
Sztolnia Czarnego Pstrąga
Sztolnia - Szyb Sylwester
Tarnowskie Góry - Sztolnia
Szyb Ewa
Szyb Ewa
Park Repecki
Park Repecki
Park Repecki w Tarnowskich Górach
Dolina Dramy
Park Repecki
Park Repecki
Dojście do Sztolni w Parku Repeckim
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

O mnie

Podróże po Polsce są moją pasją odkąd pamiętam. Uwielbiam łazikować tu i tam i już od kilkunastu lat opisuję nasze wrażenia z wycieczek. Pierwsze relacjonowane wyprawy to tylko ja i mąż, z czasem urodziła się nasza pierwsza córka i wtedy chcieliśmy od nowa pokazać jej Polskę, już z trochę innej perspektywy. Teraz córek mamy już trzy :) I tak sobie "dreptamy" wspólnie po naszym pięknym kraju. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę.


Instagram


Polecam wycieczki

Wycieczka na mapie

Weston Super Mare
Następna wycieczka
Weston Super Mare
Podoba się? Podziel się z innymi!
Dreptamy.pl - blog podróżniczy
Blog jest częścią portalu Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2008-2020