Dreptamy - blog podróżniczy - logo

Międzylesie, Autostrada Sudecka i Zieleniec

2013-08-06

Z Międzygórza udaliśmy się do Międzylesia, uroczego miasteczka z ciekawą zabudową. Stoi tutaj stary zamek, którego początki sięgają XIV wieku. W XVI wieku stanęła tu renesansowa rezydencja, a później dobudowano jeszcze barokowy pałac. Po wojnie zamek był udostępniony dla turystów ale zniszczył go piorun. Dziś jest własnością prywatną i w części mieści hotel oraz restaurację, ale dla mnie najciekawsza jest ta część stara, w gorszej dziś formie, ale znacznie bardziej klimatyczna :) Do zamku niemal przylega kościół parafialny.

Rynek w Międzylesiu też jest całkiem przyjemny, oczywiście z Kolumną Maryją, jak większość miasteczek w Kotlinie Kłodzkiej, u wylotu stoją ciekawe sukiennice i Domki Tkaczy. Polecam spacerek po Międzylesiu, jak będziecie w tych stronach.

Zamek w Międzylesiu
Zamek w Międzylesiu

Potem ruszyliśmy w dalszą trasę, drogą dumnie nazwaną Autostradą Sudecką, ciekawa ta podróż była :) Droga biegnie praktycznie granicą, ale nie to było najciekawsze, bowiem na "autostradzie" miejscami ... rosła trawa :) I to nie na poboczu, tylko przez calą szerokość ulicy, wyrastała po prostu z asfaltu, fajny widok :) Ale co do widoków, trzeba przyznać że miejscami były bardzo ładne, w ogóle Kotlina Kłodzka jest piękna krajobrazowo, wiele miejsc prawie bez domostw, tylko błękit nieba, zieleń drzew i złoto pól, naprawdę pięknie, człowiek wypoczywa oglądając takie pejzaże.

Przejeżdżaliśmy też przez Zieleniec, który tętni życiem zimą, kiedy zjeżdżają się tutaj narciarze, teraz natomiast był dość ospały, ale bardzo ładne miejsce.

Zamek w Międzylesiu
Zamek w Międzylesiu
Międzylesie - zamek
Zamek w Międzylesiu
Międzylesie
Kolumna w Międzylesiu
Międzylesie
Rynek w Międzylesiu
Kościół w Międzylesiu
Kościół Bożego Ciała w Międzylesiu
Kościół w Międzylesiu
Sukiennice
Sukiennice w Międzylesiu
Domki Tkaczy
Międzylesie - Domki Tkaczy
Domy Tkaczy Międzylesie
Autostrada Sudecka
Przejście graniczne
Zieleniec
Wyciągi Zieleniec
Zieleniec
Zieleniec
Na trasie
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

O mnie

Podróże po Polsce są moją pasją odkąd pamiętam. Uwielbiam łazikować tu i tam i już od kilkunastu lat opisuję nasze wrażenia z wycieczek. Pierwsze relacjonowane wyprawy to tylko ja i mąż, z czasem urodziła się nasza pierwsza córka i wtedy chcieliśmy od nowa pokazać jej Polskę, już z trochę innej perspektywy. Teraz córek mamy już trzy :) I tak sobie "dreptamy" wspólnie po naszym pięknym kraju. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę.


Polecam wycieczki

Wycieczka na mapie

Atrakcje zwiedzone na wyciecze

Międzylesie

Międzylesie

Złoty Stok i Średniowieczny Park Techniki
Poprzednia wycieczka
Złoty Stok i Średniowieczny Park Techniki
Weston Super Mare
Następna wycieczka
Weston Super Mare
Podoba się? Podziel się z innymi!
Dreptamy.pl - blog podróżniczy
Blog jest częścią portalu Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2008-2020