Dreptamy - blog podróżniczy - logo

Kudowa Zdrój

2013-08-07

Ostatnim miejscem postojowym naszej wyprawy do Kotliny Kłodzkiej stała się piękna Kudowa - wspaniałe miejsce na letni wypoczynek, bardzo atrakcyjne i tętniące życiem, to chyba najwazniejszy i najbardziej popularny kurort całej Kotliny.

Na każdym kroku Kudowa Zdrój oferuje wspaniałe zabytkowe budowle uzdrowiskowe, jest mnóstwo infrastruktury turystycznej, zieleni i ciekawe Muzea, które warto odwiedzić.

Kudowa Zdrój
Kudowa Zdrój

Oczywiście najbardziej przyciąga park zdrojowy z Pijalnią Wód, efektownym zameczkiem, fontanną i kwiatami. Można tu nawet zagrać w duże szachy na powietrzu :)

Koniecznie też trzeba odwiedzić dzielnicę Czermna, jest tam słynna Kaplica Czaszek, bardzo przejmujące miejsce udostępnione do zwiedzania, niestety wewnątrz nie mozna robić zdjęć. Co ciekawe, prócz historii, zadumy, tragedii, jest tu również nauka, mozna bowiem porównać czaszki ludzi róznych grup etnicznych albo zobaczyć czaszki ludzi chorych. W Czermnej warto też odwiedzic Szlak Ginących Zawodów - tradycyjną zagrodę staropolską.

Kudowa - park zdrojowy
Kudowa - park zdrojowy

Przy Siedzibie Parku Narodowego Gór Stołowych za darmo mozna odwiedzić Muzeum Żaby, to niewielka placówka, złozona z jednego pomieszczenia, ale żaba jest tutaj wszechobecna, a eksponatów naprawdę wiele i czasem zadziwiających, jak np. parasol dziecięcy :)

Będąc w Kudowie, spaliśmy w cudnym Hotelu Verde Montana, praktycznie na deptaku, ale juz nieco na uboczu, gdzie w cenie mieliśmy basen dostępny cały dzień. Natalia uczyła się pływać, obydwie były bardzo zadowolone.

Kudowa Zdrój
Kudowa Zdrój
Kudowa Zdrój

Polecam Kudowę również dlatego, że blisko stąd w przepiękne Góry Stołowe, głównie Szczeliniec Wielki i Błędne Skały, które opisywałam wczesniej.

Kudowa Zdrój
Zameczek w Kudowie
Kudowa Zdrój
Kudowa Zdrój
Pijalnia Wód
Kudowa Zdrój
Deptak
Kudowa Zdrój
Kudowa Zdrój
Hotel Verde Montana
Kudowa Zdrój
Kudowa Ogród Muzyczny
Czermna
Kaplica Czaszek w Kudowie
Kudowa Zdrój
Kaplica Czaszek w Kudowie
Szlak Ginących Zawodów
Kudowa - Szlak Ginących Zawodów
Kudowa Zdrój
Kudowa Zdrój
Ruchoma Szopka
Siedziba Parku Narodowego Gór Stołowych
Muzeum Żaby
Muzeum Żaby w Kudowie
Muzeum Żaby
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

O mnie

Podróże po Polsce są moją pasją odkąd pamiętam. Uwielbiam łazikować tu i tam i już od kilkunastu lat opisuję nasze wrażenia z wycieczek. Pierwsze relacjonowane wyprawy to tylko ja i mąż, z czasem urodziła się nasza pierwsza córka i wtedy chcieliśmy od nowa pokazać jej Polskę, już z trochę innej perspektywy. Teraz córek mamy już trzy :) I tak sobie "dreptamy" wspólnie po naszym pięknym kraju. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę.


Polecam wycieczki

Wycieczka na mapie

Złoty Stok i Średniowieczny Park Techniki
Poprzednia wycieczka
Złoty Stok i Średniowieczny Park Techniki
Weston Super Mare
Następna wycieczka
Weston Super Mare
Podoba się? Podziel się z innymi!
Dreptamy.pl - blog podróżniczy
Blog jest częścią portalu Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2008-2020