Dreptamy - blog podróżniczy - logo

Istebna

2013-08-23

Istebna - jedna z trzech miejscowości Beskidzkiej Trójwsi z Koniakowem i Jaworzynką, już kiedyś ją odwiedzaliśmy i wiele od tamtej pory się nie zmieniła. Słynie z tradycji ludowej i kilku miejsc, w których nadal się ją kultywuje i w których można ją poznać. Takie ciekawe miejsca to Chata Kawuloka, obok której kupić można pamiątki, Muzeum Jana Wałacha na uboczu w Andziałówce czy Izba Jerzego Kukuczki w dzielnicy Wilcze. Kukuczkowie od wieków pochodzą z Istebnej i tutaj często Jerzy Kukuczka bywał. Po jego śmierci turyści często zaglądali do jego rodzinnego domu i pytali o himalaistę, tak zrodził się pomysł, aby zorganizować Izbę Pamięci Jerzego Kukuczki z przeróznymi przedmiotami z jego wypraw.  Izbę prowadzi żona himalaisty - pani Cecylia. Można ją zwiedzać po uzgodnieniu telefonicznym.

Warto też podjechać pod Ośrodek Edukacji Ekologicznej, wokół którego powstały ścieżki przyrodnicze i fajny plac zabaw. Na pobliskim Złotym Groniu górującym ponad Istebną, zimą prężnie działa wyciąg narciarski.

Chata Kawuloka
Chata Kawuloka
Istebna - Chata Kawuloka
Istebna - Gospoda
Istebna
Istebna
Leśniczówka w Istebnej
Istebna
Istebna
Istebna
Kościół w Istebnej
Istebna
Istebna
Istebna
Istebna Wilcze
Istebna
Istebna
Istebna - Izba Pamiątek Jerzego Kukuczki
Izba Pamięci Jerzego Kukuczki
Istebna
Istebna - Złoty Groń
Istebna
Muzeum Jana Wałacha
Istebna
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

O mnie

Podróże po Polsce są moją pasją odkąd pamiętam. Uwielbiam łazikować tu i tam i już od kilkunastu lat opisuję nasze wrażenia z wycieczek. Pierwsze relacjonowane wyprawy to tylko ja i mąż, z czasem urodziła się nasza pierwsza córka i wtedy chcieliśmy od nowa pokazać jej Polskę, już z trochę innej perspektywy. Teraz córek mamy już trzy :) I tak sobie "dreptamy" wspólnie po naszym pięknym kraju. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę.


Instagram


Polecam wycieczki

Wycieczka na mapie

Weston Super Mare
Następna wycieczka
Weston Super Mare
Podoba się? Podziel się z innymi!
Dreptamy.pl - blog podróżniczy
Blog jest częścią portalu Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2008-2020