Dreptamy - blog podróżniczy - logo

Koniaków

2013-08-23

Zawitaliśmy do mojego ulubionego Koniakowa, bardzo mi się podoba ta miejscowość z wielu względów, raz widoki, dwa, to że jest unikatowa bo właśnie lezy tak wysoko, trzy bo nawet z dziećmi można być na szczycie (Koczy Zamek i Ochodzita) i podziwiać górski świat, bo to raptem kilka metrów od drogi, no i na koniec - bo koronki, piękne i całe to umiłowanie tradycji i dawnych zwyczajów. Miejsce z duszą, za co zresztą mi się oberwało :) Pana w Chacie na Szańcach zapytałam, czy są magnesiki i wielce oburzony powiedział, że u niego nie ma żadnej chińszczyzny, trochę nie zrozumiał o co mi chodzi, myślał o jakichś badziewiach, ale faktycznie, wszystko tam ręcznie robione i cudne, tak więc teraz mała koronka wisi nam na lodówce z Koniakowa zamiast magnesika :)

Dzieci próbowały grać na tych dziwnych instrumentach w Chacie, i nawet im trochę wychodziło :) Polecam też odwiedzić naprzeciw Bacówkę z pysznymi oscypkami, kupiliśmy tez małą kiełbaskę z barana, smakowita, a czekać musieliśmy aż do następnego dnia, bo się piątek trafił hehe Obok Bacówki powstał sklep góralski, ostatnio jak byliśmy to jeszcze go nie było, a przynajmniej nie w tak rozwiniętej formie.

Koniaków - Koczy Zamek
Koniaków - Koczy Zamek

Ponad Koniakowem góruje Ochodzita, a u jej szczytu Karczma Ochodzita, pod nią można zostawić samochód i przejść dosłownie kawałek na szczyt. Polecam, bo piękne widoki, jest też wyciąg narciarski ośrodka Ski Ochodzita.

Koniaków
Koniaków
Koniaków - Koczy Zamek
Koczy Zamek
Karczma Ochodzita
Ochodzita
Beskid Śląski z Ochodzity
Koniaków
Ochodzita
Koniaków
Ochodzita
Koniaków
Koniaków
Koniaków
Wyciąg narciarski w Koniakowie
Ski Ochodzita
Ski Ochodzita
Koniaków
Koniaków - Chata na Szańcach
Koniaków
Koniaków
Koniaków
Chata na Szańcach
Koniaków
Koniaków
Koniaków
Chata na Szańcach w Koniakowie
Koniaków- Bacówka i sklep góralski
Koniaków
Bacówka w Koniakowie
Oscypki
Koniaków
Koniaków
Koniaków
Koniaków
Koniaków - kościół
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

O mnie

Podróże po Polsce są moją pasją odkąd pamiętam. Uwielbiam łazikować tu i tam i już od kilkunastu lat opisuję nasze wrażenia z wycieczek. Pierwsze relacjonowane wyprawy to tylko ja i mąż, z czasem urodziła się nasza pierwsza córka i wtedy chcieliśmy od nowa pokazać jej Polskę, już z trochę innej perspektywy. Teraz córek mamy już trzy :) I tak sobie "dreptamy" wspólnie po naszym pięknym kraju. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę.


Instagram


Polecam wycieczki

Wycieczka na mapie

Weston Super Mare
Następna wycieczka
Weston Super Mare
Podoba się? Podziel się z innymi!
Dreptamy.pl - blog podróżniczy
Blog jest częścią portalu Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2008-2020