Dreptamy - blog podróżniczy - logo

Wadowice i Andrychów

2013-08-19

Przy okazji Inwałdu odwiedziliśmy też Andrychów i papieskie Wadowice, których nie sposób ominąć, kiedy jest się tak blisko, tym bardziej, że zachęcona zdjęciami Mariana, chciałam zobaczyć Rynek po remoncie, bo ostatnim razem jak byliśmy to był cały rozkopany.

Wadowice

Wadowice
Wadowice

Dzisiaj Wadowice słyną już w świecie, czuje się tu pielgrzymkową atmosferę, kościół pełen turystów, mówiących w wielu językach, rozmodlonych i zaciekawionych. Rynek wypiękniał, wyłączony z ruchu, tylko jedną pierzeją odbywa się ruch samochodowy. Za to na każdym kroku papieskie kremówki :) Dom Papieża nadal jest zamknięty dla turystów, choć już wygląda na gotowy. Obecnie wystawę z pamiątkami po Papieżu oglądać można w domu w głębi za kościołem, w którym też jest piękna kawiarenka, z aniołami, które uwielbiam. Można tez kupić tutaj magnesiki,oczywiście nasza lodówka o magnes z Wadowic się wzbogaciła :)

Andrychów

Rynek w Wadowicach
Rynek w Wadowicach

Andrychów to niewielkie miasteczko niedaleko Inwałdu i Wadowic. Centrum ostatnio wyładniało dzięki unijnym dotacjom. Powstały piękne fontanny i uatrakcyjnił się park miejski ze stawem i placem zabaw dla dzieciaków. Nie mogliśmy go pominąć :) Podczas naszych podróży wiele placów zabaw zwiedzilismy, moglibyśmy zrobić szlak ładnych placów zabaw hehe choć obecnie w Polsce niemal w każdym zakątku, w każdej wioseczce spotkać mozna naprawdę fajne place zabaw, nie tylko te typowe, ale np. z darmowymi urządzeniami niczym z siłowni. Dawniej można było o czymś takim pomarzyć :)

Świnna Poręba

Wadowice
Bazylika w Wadowicach
Wadowice

Zapomniałam jeszcze wspomnieć, że wracając z Wadowic widzieliśmy planowany dopiero zalew w Świnnej Porębie, na razie to dopiero teren przygotowany pod zalanie, ale jezioro ma już powstać w niedługim czasie.

Bazylika w Wadowicach
Kościół w Wadowicach
Wadowice
Wadowice
Ojciec Święty
Wadowice
Dom Papieża Jana Pawła II
Wadowice
Wadowice
Wadowice
Świnna - Poręba
Andrychów
Andrychów
Amdrychów
Rynek w Andrychowie
Kościół w Andrychowie
Park w Andrychowie
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

O mnie

Podróże po Polsce są moją pasją odkąd pamiętam. Uwielbiam łazikować tu i tam i już od kilkunastu lat opisuję nasze wrażenia z wycieczek. Pierwsze relacjonowane wyprawy to tylko ja i mąż, z czasem urodziła się nasza pierwsza córka i wtedy chcieliśmy od nowa pokazać jej Polskę, już z trochę innej perspektywy. Teraz córek mamy już trzy :) I tak sobie "dreptamy" wspólnie po naszym pięknym kraju. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę.


Instagram


Polecam wycieczki

Wycieczka na mapie

Weston Super Mare
Następna wycieczka
Weston Super Mare
Podoba się? Podziel się z innymi!
Dreptamy.pl - blog podróżniczy
Blog jest częścią portalu Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2008-2020