Dreptamy - blog podróżniczy - logo

Warownia w Inwałdzie

2013-08-19

W 2012 roku w Inwałdzie obok Parku Miniatur (bilety osobne lub łączone do wyboru) powstał nowy park rozrywki tematyczny - Warownia. Jest to bardzo ciekawa atrakcja, edukacyjna i estetycznie wykonana. Składa się ze średniowiecznej osady w drewnie i górującej ponad nią murowanej warowni.

W osadzie można odwiedzić poszczególne chaty, w której nauczymy się tkać, lepić gliniane miseczki, pleść sznurek i takie tam różne średniowieczne zajęcia. O pełnych godzinach można zobaczyć pokaz z udziałem inwałdzkiej smoczycy.

Warownia w Inwałdzie
Warownia w Inwałdzie

Osada była bardzo ciekawa i dzieciom się bardzo podobało, ale jeszcze ładniejsza jest Warownia, potężne zamczysko, w którym można zwiedzić salę tortur i zobaczyć multimedialną inscenizację. Fajnie jest się przejśc po tarasie widokowym wokół dziedzińca. Jest też gdzie zjeść czy kupic lody.

Najmniej na razie rozwinięty, choć również ciekawy jest Park Ruchomych Smoków, teren ładnie przygotowany, ale na razie mało "mieszkańców", a do tego Natalia niestety się ich bała :)

Inwałd
Inwałd

W Warowni i wszystkich innych parkach rozrywki w Inwałdzie dostaniesz rabat z turystyczną kartą rabatową Krajtorter.

Średniowieczna Warownia Inwałd
Inwałd
Inwałd

Inwałd
Inwałd
Inwałd
Inwałd
Inwałd
Inwałd
Inwałd
Inwałd - Warownia
Inwałd
Inwałd
Inwałd
Inwałd
Inwałd
Inwałd
Inwałd
Inwałd
Inwałd
Inwałd
Inwałd
Inwałd
Inwałd
Park Ruchomych Smoków
Inwałd - ruchome smoki
Ruchome smoki w Inwałdzie
Inwałd
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

O mnie

Podróże po Polsce są moją pasją odkąd pamiętam. Uwielbiam łazikować tu i tam i już od kilkunastu lat opisuję nasze wrażenia z wycieczek. Pierwsze relacjonowane wyprawy to tylko ja i mąż, z czasem urodziła się nasza pierwsza córka i wtedy chcieliśmy od nowa pokazać jej Polskę, już z trochę innej perspektywy. Teraz córek mamy już trzy :) I tak sobie "dreptamy" wspólnie po naszym pięknym kraju. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę.


Instagram


Polecam wycieczki

Wycieczka na mapie

Weston Super Mare
Następna wycieczka
Weston Super Mare
Podoba się? Podziel się z innymi!
Dreptamy.pl - blog podróżniczy
Blog jest częścią portalu Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2008-2020