Dreptamy - blog podróżniczy - logo

Złoty Stok i Średniowieczny Park Techniki

2013-08-08

Zaczynam od końca, bo Złoty Stok to ostanie miejsce na naszym szlaku w Kotlinie Kłodzkiej, ale tak jakoś wyszło. Zaciszna miejscowośc na Rynku, tętni za to życiem pod słynną Kopalnią Złota, jednak my zwiedzanie kopalni zostawiliśmy na inny czas, tym razem natomiast odwiedziliśmy nową atrakcję - połozony niedaleko Kopalni, na ulicy Złotej Średniowieczny Park Techniki. To bardzo fajne miejsce, szczególnie dla dzieci, ale zapewniam, że i dorosli będą zadowoleni. Mozna tu obejrzeć machiny średniowieczne, które napędzane są siłą mięśni.

Park Techniki zwiedza się z przewodnikiem, który ciekawie opowiada, a do tego pozwala wprawiać maszyny w ruch, co jest świetną atrakcją dla dzieci. Natalia nie spuszczała ręki z góry, bo ciągle zgłaszała się do kolejnych maszyn, a Dominika nie pozostawała w tyle 🙂 Fajne miejsce, polecam wizytę z dziećmi.

Złoty Stok - Park Techniki
Złoty Stok - Park Techniki

Jest też Labirynt Strachu i Chata Kata, straszne miejsce, choć tutaj wszystko zrobione jest na luzie i przez to jest to bardzo fajna zabawa.

Złoty Stok
Złoty Stok - Chata Kata
Złoty Stok
Złoty Stok
Złoty Stok
Złoty Stok
Złoty Stok
Złoty Stok
Złoty Stok
Złoty Stok - Kierat w Parku Techniki
Złoty Stok
Złoty Stok
Złoty Stok - pod Kopalnią Złota
Złoty Stok - Kopalnia Złota
Złoty Stok
Złoty Stok
Złoty Stok
Złoty Stok - płukanie złota
Złoty Stok
Złoty Stok - Rynek
Złoty Stok - Mennica
Złoty Stok
Złoty Stok
Złoty Stok - Kościół
Złoty Stok
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

O mnie

Podróże po Polsce są moją pasją odkąd pamiętam. Uwielbiam łazikować tu i tam i już od kilkunastu lat opisuję nasze wrażenia z wycieczek. Pierwsze relacjonowane wyprawy to tylko ja i mąż, z czasem urodziła się nasza pierwsza córka i wtedy chcieliśmy od nowa pokazać jej Polskę, już z trochę innej perspektywy. Teraz córek mamy już trzy :) I tak sobie "dreptamy" wspólnie po naszym pięknym kraju. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę.


Instagram


Polecam wycieczki

Wycieczka na mapie

Weston Super Mare
Następna wycieczka
Weston Super Mare
Podoba się? Podziel się z innymi!
Dreptamy.pl - blog podróżniczy
Blog jest częścią portalu Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2008-2020