Dreptamy - blog podróżniczy - logo

Hubertus w Świerklańcu

2012-10-13

W zeszłą sobotę odbył się kolejny raz Hubertus w Świerklańcu - święto związane z zakończeniem sezonu na polowania. Bardzo fajne i ciekawe wydarzenie, szczególnie dla rodzin z dziećmi, gdyż z bliska można pooglądać zwierzęta, których się na codzień nie ogląda - piękne konie, psy gończe i przede wszystkim ptaki drapieżne.

Psy mają swoje wyścigi i zdobywają puchary podczas Hubertusa, a jeźdźcy na koniach odbywają gonitwę za lisią kitą, przyczepioną do ubrania zwycięzcy z roku poprzedniego. Zwycięzca również otrzymuje puchar. Bardzo widowiskowe sprawy 🙂 Jest też msza polowa.

Hubertus w Świerklańcu
Hubertus w Świerklańcu

Ptaki są cały czas w jednym miejscu, sokoły i jastrząb na uwięzi, sowa luźno i nawet można ją głaskać - dla dzieci duża frajda. Rok temu był tylko puszczyk, w tym roku pojawiła się też piękna Płomykówka, ale była nader oblegana przez dzieci.

Polecam Hubertus w Świerklańcu, z pewnością w przyszłym roku znów odbędzie się w październiku w parku w Świerklańcu, tym bardziej warto się wybrac, że ten piękny zabytkowy park nabiera wtedy wspaniałych barw i prezentuje się znakomicie.

Konie
Hubertus w Świerklańcu

Więcej zdjęć na moim photoblogu

Hubertus
Hubertus w parku w świerklańcu
Hubertus w Świerklańcu
Puszczyk
Płomykówka
Pałac Kawalera
Hubertus w Świerklańcu
Park w Świerklańcu jesienią
Park w Świerklańcu
Świerklaniec
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

O mnie

Podróże po Polsce są moją pasją odkąd pamiętam. Uwielbiam łazikować tu i tam i już od kilkunastu lat opisuję nasze wrażenia z wycieczek. Pierwsze relacjonowane wyprawy to tylko ja i mąż, z czasem urodziła się nasza pierwsza córka i wtedy chcieliśmy od nowa pokazać jej Polskę, już z trochę innej perspektywy. Teraz córek mamy już trzy :) I tak sobie "dreptamy" wspólnie po naszym pięknym kraju. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę.


Instagram


Polecam wycieczki

Wycieczka na mapie

Babice - Wygiełzów i zamek Lipowiec
Poprzednia wycieczka
Babice - Wygiełzów i zamek Lipowiec
Zawsze modna i popularna, czyli Grecja dla turystów
Następna wycieczka
Zawsze modna i popularna, czyli Grecja dla turystów
Podoba się? Podziel się z innymi!
Dreptamy.pl - blog podróżniczy
Blog jest częścią portalu Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2008-2020