Dreptamy - blog podróżniczy - logo

Morskie Oko w Tatrach

2012-08-13

Wycieczka była zaplanowana głownie po to, żeby dzieciom pokazać najwyższe góry w Polsce.

Jednak im bliżej wycieczki i im bardziej zagłębialiśmy się w prognozę pogody, okazywało się, że może jednak tych gór nie zdołają wcale zobaczyć. Nawet o 1 dzień przesunęliśmy całą wycieczkę. I tak dopiero w poniedziałek, w ostatni dzień udało się odbyć upragnioną wycieczkę nad Morskie Oko, pogoda nie była fantastyczna, ale Tatry było widać.

Wodogrzmoty Mickiewicza w Tatrach
Wodogrzmoty Mickiewicza w Tatrach

Trasę 10 km Natalka przeszła bez ani jednego postoju praktycznie, za wyjątkiem kilkusekundowych przerw na wyciągnięcie kromek, ściągniecie lub założenie bluzy itp. Takich przerw było całkiem sporo :)

Dominiczka na szczęście miała wózek, bo byśmy nawet i z parkingu nie zdołali wyjść z jej zapałem ostatnio do chodzenia :) Jako że było zimno, skuliła się sama w sobie, tworząc niewidzialny kokon i tak dotrwała aż do Morskiego Oka, kawałek nawet przesypiając :)

Nad Morskim Okiem tłumy, jak to było do przewidzenia :) Mieliśmy plan żeby wejść jeszcze nad wyższe jezioro, choćby na stromym się wymieniając opieką nad dziewczynami, ale jako że Dominika nie miała ochoty przejśc nawet kawałka kamienistej trasy, a wózek nie miał tam szans, musieliśmy zrezygnować.

Droga powrotna poszła gładko... To był jedyny dzień w którym nie zmoklismy, ale o tym kiedy indziej... :)

Nad Morskie Oko
Tatry Włosienica
Nad Morskim Okiem
Schronisko nad Morskim Okiem
Morskie Oko
Morskie Oko w Tatrach
Nad Morskim Okiem
Kaczka na Morskim Oku
Tatry
Morskie Oko i Tatry Wysokie
Tatry
Muchomor
Wodogrzmoty Mickiewicza
Jaszczurówka
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

O mnie

Podróże po Polsce są moją pasją odkąd pamiętam. Uwielbiam łazikować tu i tam i już od kilkunastu lat opisuję nasze wrażenia z wycieczek. Pierwsze relacjonowane wyprawy to tylko ja i mąż, z czasem urodziła się nasza pierwsza córka i wtedy chcieliśmy od nowa pokazać jej Polskę, już z trochę innej perspektywy. Teraz córek mamy już trzy :) I tak sobie "dreptamy" wspólnie po naszym pięknym kraju. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę.


Instagram


Polecam wycieczki

Wycieczka na mapie

Atrakcje zwiedzone na wyciecze

Czechy 2010 - Opava i Śląsk Opawski
Następna wycieczka
Czechy 2010 - Opava i Śląsk Opawski
Podoba się? Podziel się z innymi!
Dreptamy.pl - blog podróżniczy
Blog jest częścią portalu Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2008-2020