Dreptamy - blog podróżniczy - logo

Szałsza , Kamieniec i Stare Tarnowice

2011-11-12

Wycieczka po okolicznych atrakcjach:

Szałsza - malutka miejscowość na trasie do Gliwic, jest tu pałac (ogrodzony), stary kościółek drewniany i ośrodek jeżdziecki. Malowniczy zakątek.

Pałac w Szałszy
Pałac w Szałszy

Kamieniec - mała miejscowośc niedaleko Zbrosławic, w pałacu znajduje się ośrodek rehabilitacyjny dla dzieci. Mieliśmy szczęście i mogliśmy wejść na teren ośrodka.

Zamek w Starych Tarnowicach - odrestaurowany zamek w Tarnowskich Górach już często tu pokazywałam, warto się wybrać od czasu do czasu gdy ma się tak blisko 🙂 Przy zamku można też pooglądać zwierzątka w zagrodzie.

Pałac w Kamieńcu
Pałac w Kamieńcu
Pałac w Kamieńcu
Zamek w Starych Tarnowicach
Zamek w Starych Tarnowicach
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

O mnie

Podróże po Polsce są moją pasją odkąd pamiętam. Uwielbiam łazikować tu i tam i już od kilkunastu lat opisuję nasze wrażenia z wycieczek. Pierwsze relacjonowane wyprawy to tylko ja i mąż, z czasem urodziła się nasza pierwsza córka i wtedy chcieliśmy od nowa pokazać jej Polskę, już z trochę innej perspektywy. Teraz córek mamy już trzy :) I tak sobie "dreptamy" wspólnie po naszym pięknym kraju. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę.


Instagram


Polecam wycieczki

Wycieczka na mapie

Czechy 2010 - Opava i Śląsk Opawski
Następna wycieczka
Czechy 2010 - Opava i Śląsk Opawski
Podoba się? Podziel się z innymi!
Dreptamy.pl - blog podróżniczy
Blog jest częścią portalu Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2008-2020