Dreptamy - blog podróżniczy - logo

Wisła i Żywiec

2011-09-17

Skocznia w Wiśle Malince

Ruszamy ze Ślemienia, na chwilę zatrzymujemy się w Żywcu, przy karczmie i dalej Przełęczą Salmopolską do Wisły. Najpierw oglądamy skocznię w Wiśle Malince, ostatnio jak tu byliśmy, prace dopiero zaczynano, dzisiaj stoi prawdziwy nowoczesny obiekt sportowy.

Wisła Czarne

Potem skręcamy do Wisły Czarne, najpierw piękny i bardzo wysoki wodospad na Wisełce, progi skalne, zaporę i Jezioro Czerniańskie, na koniec podeżdżamy pod Zameczek Prezydenta RP. Już podróżowaliśmy tym szlakiem, ale bez dzieci. Tym razem wszystko pokazujemy naszym córom.

Jezioro Żywieckie

Wisła Centrum

Z Wisły Czarne udajemy się do centrum, tutaj jak zwykle sporo ludzi, na Rynku ciekawe rękodzieło. Po posiłku udajemy siena spacer nad Wisłę, pooglądać kaczki.

Przełęcz Salmopolska

Wracając zatrzymaliśmy się jeszcze na parkinku na Salmopolu, przy białym krzyżu. Przełęcz Salmopolska to malownicza trasa łącząca Wisłę i Szczyrk. W Szczyrku zobaczyoiśmy nisko zawieszony helikopter, który po chwili wylądował w parku linowym. Nie znamy przyczyny. Pewnie jakieś ćwiczenia.

Jezioro Żywieckie - na tamce
Jezioro Żywieckie - na tamce

Jezioro Żywieckie

Wracając nie mogliśmy ominąć Jeziora Żywieckiego, jako że słońce chyliło się ku zachodowi, postanowiliśmy zobaczyć ten ładny widok. Najpierw stanęliśmy na tamce w Tresnej, jednak tu juz było dość ciemno, więc pojechaliśmy do naszego miejsca w Żywcu Oczkowie. Piękne widoki jak ostatnio, posiedzieliśmy chwilę by nacieszyć oczy.

Biały Krzyż na Salmopolu
Wisła

Więcej moich zdjęć na fotoblogu

Wisła w Wiśle
Karczma w Wiśle
Pasikonik
Zameczek Prezydenta RP w Wiśle Czarne
Zameczek w Wiśle
Jezioro Czerniańskie
Wisełka
Wodospad na Wisełce
Wodospad w Wiśle Czarne
Skocznia w Malince
Wisła Malinka
Karczma w Żywcu
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

O mnie

Podróże po Polsce są moją pasją odkąd pamiętam. Uwielbiam łazikować tu i tam i już od kilkunastu lat opisuję nasze wrażenia z wycieczek. Pierwsze relacjonowane wyprawy to tylko ja i mąż, z czasem urodziła się nasza pierwsza córka i wtedy chcieliśmy od nowa pokazać jej Polskę, już z trochę innej perspektywy. Teraz córek mamy już trzy :) I tak sobie "dreptamy" wspólnie po naszym pięknym kraju. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę.


Instagram


Polecam wycieczki

Wycieczka na mapie

Czechy 2010 - Opava i Śląsk Opawski
Następna wycieczka
Czechy 2010 - Opava i Śląsk Opawski
Podoba się? Podziel się z innymi!
Dreptamy.pl - blog podróżniczy
Blog jest częścią portalu Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2008-2020