Dreptamy - blog podróżniczy - logo

Kraków

2011-08-27

Cały dzień w Krakowie z dziewczynami. Niech żyją wózki!

Nachodziliśmy się ogromnie, plan był taki: Spacer nad Wisłą pod Wawele, Kazimierz, Rynek i okolice, Wawel, kilkugodzinne leniuchowanie nad Zalewem Zakrzówek i jak dzieci i siły dadzą, powrót na wiczorne zdjęcia do centrum.

Poszło trochę inaczej, bo Kazimierz nam się wydłużył, Natalka trochę wolniej chodzi niż my, no i upał dawał się bardzo we znaki. No i jeszcze spowolniła nas wizyta na kazimierskim Rynku, bo akurat były degustacje pysznych lukalnych wyrobów z róznych miejsc w Polsce. Był karp zatorski, kapusta kiszona, jednodniowe soki marchewkowe, miód i wyroby wędliniarskie. Nie zabrakło też wypiekó rozmaitych.

Na Kazimierzu zobaczyliśmy większość synagog i kościoły. Najbardziej urzekł mnie ten od Katarzyny Aleksandryjskiej, bardzo ciekawe wnętrze.

Z Kazimierza skierowaliśmy się na Rynek Wielki - 1 z największych w Europie, po drodze minęliśmy parę młodą i gości weselnych zmierzających do kościoła w dorożkach. Na Rynku zastała nas folkowa impreza. Tu Dominice zdarzył się mały kryzys, ale po kupieniu zabawek, nastała znó dłuższa chwila spokoju. Droższe jest podróżowanie z dziećmi 😉

Weszłam na wieżę Kościoła Mariackiego, strasznie wysoko, nim zrobiłam jakieś zdjęcia, musiałam się nieco przyzywczaić do wysokości. Na schodach tłok, a na górze akurat jakiś fotograf negocjował możliwość zrobienia zdjęcia hejnaliście, który miał za 10 minut zagrać. Na mnie czekali na dole, więc już słuchałam hejnału z poziomu bruku 🙂

Synagoga Wysoka w Krakowie
Synagoga Wysoka w Krakowie

Szybka wizyta w KFC na Floriańskiej w celu pokrzepienia ciała, bo duch od rana był krzepiony wspaniałymi widokami i wrażeniami.

I znów, dodatkowo z balonami, jakby wszystkiego było mało 🙂 ruszamy w dalszy spacer. Słońce już się pochyliło na niebie, światło na Rynku zatem zrobiło się piękne. Zmierzamy na Wawel, tu niestety rozczarowanie, bo wnętrza już zamknięte, mamy powód żeby tu wrócić kolejny raz.

Kazimierz biblioteka
Kazimierz biblioteka

Znów spacer nad Wisłą i do samochodu, zamiast popołudniowego odpoczynku będzie zachód słońca na Zakrzówku, no miałby, ale trochę go pogoda zepsuła, bo zbyt wcześnie nasza gwiazda zniknęła za chmurami. Ale i tak dobrze bo w drodze powrotnej zastała nas ulewa. Dobrze że poczekała do późnego wieczora.

Piękny dzień, choć bardzo męczący i gratulacje dla Natalki, że całą trasę przeszła na nogach i to nawet bez marudzenia. Dominika też była dzielna, ale dobrze że wymyślono wózki 🙂

Krakowski Kazimerz
Synagoga Stara w Krakowie
Kraków - Kazimierz
Kazimierz
Synagoga Tempel w Krakowie
ul. Grodzka w Krakowie
Kościól Św. Andrzeja w Krakowie
Kościół Św. Apostołów Piotra i Pawła w Krakowie
Kościół Piotra i Pawła Kraków
Lajkonik
Dorożka w Krakowie
Pałac Arcybiskupi w Krakowie
Okno Papieskie ul. Franciszkańska w Krakowie
Pomnik Papieża w Krakowie
Kościół Mariacki z wieżą Mariacką po lewej
Bazylika Mariacka w Krakowie
Brama Floriańska w Krakowie
Sukiennice w Krakowie
Rynek w Krakowie
Wawel
Wawel w Krakowie
Wawel
Smok Wawelski
Zakrzówek w Krakowie
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

O mnie

Podróże po Polsce są moją pasją odkąd pamiętam. Uwielbiam łazikować tu i tam i już od kilkunastu lat opisuję nasze wrażenia z wycieczek. Pierwsze relacjonowane wyprawy to tylko ja i mąż, z czasem urodziła się nasza pierwsza córka i wtedy chcieliśmy od nowa pokazać jej Polskę, już z trochę innej perspektywy. Teraz córek mamy już trzy :) I tak sobie "dreptamy" wspólnie po naszym pięknym kraju. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę.


Instagram


Polecam wycieczki

Wycieczka na mapie

Atrakcje zwiedzone na wyciecze

Czechy 2010 - Opava i Śląsk Opawski
Następna wycieczka
Czechy 2010 - Opava i Śląsk Opawski
Podoba się? Podziel się z innymi!
Dreptamy.pl - blog podróżniczy
Blog jest częścią portalu Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2008-2020