Dreptamy - blog podróżniczy - logo

Rodzinny Park Atrakcji w Rybniku

2011-07-09

Cały Park w Rybniku Kamieniu to świetne miejsce na weekendowy wypoczynek z rodziną. Choć trochę na razie pamięta czasy minionej epoki, coraz bardziej przypomina nowoczesny ośrodek.

Korty tenisowe

Pochwalę się przy okazji, że wczoraj moja siostra z mężem otwarli korty tenisowe w tym parku.

Rodzinny Park Atrakcji

Rodzinny Park Atrakcji w Rybniku Kamieniu

Od niedawna, bo od czerwca tego roku (2011) w Parku istnieje Rodzinny Park Atrakcji, przeniesiony tu z innej części Rybnika, znad Zalewu Rybnickiego.

Park jest całkiem fajny, ale jeśli mam być szczera, trochę drogi. Nas bilety kosztowały 53 zł (3 osoby, bo Dominika miała za darmo, do 3 lat), za powiedzmy około 2 godziny. Oczywiście można być dłużej, ale obejście wszystkich atrakcji nie trwa aż tak długo, a place zabaw aczkolwiek bardzo tutaj ciekawe, można mieć za darmo w innych miejscach.

Oczywiście dzieci były bardzo zadowolone 🙂

Jest Dino Park z kilkudziesięcioma dinozaurami, kilka z nich wydaje odgłosy i porusza głowami i ogonami. Pomiędzy nimi przechadzają się młode lamy, owieczki i kozy.

Bajkowa Kraina w Rybniku
Bajkowa Kraina w Rybniku

Jest też Bajkowa Kraina - czyli Domek z Piernika, Kot w Butach i inne postaci poupychane to tu to tam. Są ładne, plastikowe i bezpieczne place zabaw i kilka dodatkowo płatnych atrakcji, jak kolejka dla dzieci, hokej lodowy itp.

Dla dzieci atrakcja bardzo fajna, dla rodziców trochę mniej 🙂

Bajkowa Kraina w Kamieniu

Rodzinny Park Atrakcji
Rybnik-Kamień
ul. Hotelowa 12
tel. 32 444 92 00, 606 252 202
biuro@rparybnik.pl
www.rparybnik.pl
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

O mnie

Podróże po Polsce są moją pasją odkąd pamiętam. Uwielbiam łazikować tu i tam i już od kilkunastu lat opisuję nasze wrażenia z wycieczek. Pierwsze relacjonowane wyprawy to tylko ja i mąż, z czasem urodziła się nasza pierwsza córka i wtedy chcieliśmy od nowa pokazać jej Polskę, już z trochę innej perspektywy. Teraz córek mamy już trzy :) I tak sobie "dreptamy" wspólnie po naszym pięknym kraju. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę.


Instagram


Polecam wycieczki

Wycieczka na mapie

Czechy 2010 - Opava i Śląsk Opawski
Następna wycieczka
Czechy 2010 - Opava i Śląsk Opawski
Podoba się? Podziel się z innymi!
Dreptamy.pl - blog podróżniczy
Blog jest częścią portalu Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2008-2020