Dreptamy - blog podróżniczy - logo

Jeleśnia,Sopotnia Wielka,Sucha Beskidzka

2011-06-11

I znów zawitaliśmy w Ślemieniu. Nie mieliśmy tym razem zaplanowanej trasy na sobotę. Traf padł na Jeleśnią, myśleliśmy też o Suchej, ale nic pewnego. Ruszyliśmy ze Ślemienia bardzo widokową trasą mijając Sanktuarium na Jasnej Górce, Świnną i Pewel Ślemieńską.
Na Rynku w Jeleśni zwiedziliśmy piękną zabytką Starą Karczmę, wnętrze mnie urzekło, kiedyś już widziałam ją ale tylko z zewnątrz. Blisko Rynku stoi piękny barokowy kościół Św. Wojciecha.
Już po drodze do Jeleśni zobaczyliśmy kierunkowskaz do Wodospadu w Sopotni Wielkiej, więc wracając z Jeleśni odbiliśmy go zobaczyć. Tak oto calkowicie przypadkiem mieliśmy okazję cieszyć oczy największym wodospadem w Beskidach. Znajduje siętuż przy drodze z stamtąd widok nie jest niczym specjalnym, trzeba trochę zejść po dość stromym kamienistym zboczu, aby znaleźć się u stóp kaskady. Z tego miejsca już znacznie lepiej to wygląda.
Jako, że siły i humory dopisywały, postanowiliśmy zwiedzić jeszcze Suchą Beskidzką, kolejny już raz 🙂 Na Rynku powitała nas Karczma Rzym, choć muszę przyznać że wnętrze Starej Karczmy bardziej mnie urzekło choć i tu jest klimatycznie. Kościół w Suchej odkrył przed nami nowe oblicze, bo pierwszy raz obeszliśmy świątynię dookoła, polecam, piękna i wielka budowla z ciekawym otoczeniem.
Na końcu zawitaliśmy na zamku - Mały Wawel piękny jak zwykle, krużganki i otaczający park zachęcają do spacerów, na koniec krótki odpoczynek na zamkowym placu zabaw. Przypomniałam sobie jak to jest na zjeżdżalni, ku uciesze dzieci 🙂
Karczma w Jeleśni
kościół w Jeleśni
wodospad w sopotni wielkiej
największy wodospad w beskidach
karczma rzym w suchej beskidzkiej
sucha beskidzka
kościół w suchej beskidzkiej
zamek w suchej beskidzkiej
sucha beskidzka
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

O mnie

Podróże po Polsce są moją pasją odkąd pamiętam. Uwielbiam łazikować tu i tam i już od kilkunastu lat opisuję nasze wrażenia z wycieczek. Pierwsze relacjonowane wyprawy to tylko ja i mąż, z czasem urodziła się nasza pierwsza córka i wtedy chcieliśmy od nowa pokazać jej Polskę, już z trochę innej perspektywy. Teraz córek mamy już trzy :) I tak sobie "dreptamy" wspólnie po naszym pięknym kraju. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę.


Instagram


Polecam wycieczki

Wycieczka na mapie

Czechy 2010 - Opava i Śląsk Opawski
Następna wycieczka
Czechy 2010 - Opava i Śląsk Opawski
Podoba się? Podziel się z innymi!
Dreptamy.pl - blog podróżniczy
Blog jest częścią portalu Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2008-2020