Dreptamy - blog podróżniczy - logo

Zawoja i Zubrzyca

2008-06-11
Zawoja to jedna z dłuższych wsi w Polsce, znana głównie z tego, że leży u podnóża Babiej Góry. Niestety ani pogoda ani obecność malucha nie pozwoliły na jej zdobywanie, tak więc musiał wystarczyć widok tego pięknego, majestatycznego masywu z daleka :(

W Zawoi Centrum zwiedziliśmy ciekawy kościół drewniany, zjedliśmy ciacho w kawiarni i trochę połaziliśmy. Stąd jeszcze nie bardzo dało się podziwiać najwyższy szczyt Beskidów. Ruszyliśmy więc dalej drogą 957 w kierunku Zubrzycy Górnej. Już kiedyś byłam w tych rejonach a tą krętą, górską drogę przemierzałam wówczas nietypowym stopem, akurat trafiła się furmanka :)

Po drodze zatrzymaliśmy się w miejscu widokowym, a potem już prosto do Orawskiego Parku Etnograficznego, jest naprawdę ciekawy i całkiem spory, ale my widzieliśmy tylko jego fragment. Warto tu zajrzeć by cofnąć się nieco w przeszłość. Na pewno będzie to cenne i interesujące przeżycie dla dziecka, ale bardziej rozumnego, czyli starszego niż Nalka :)

Kościół w Zawoi
Wnętrze kościoła
Kościół w Zawoi Centrum
Zawoja Centrum
Masyw Babiej
Babia Góra
Widok na Beskid Żywiecki
Orawski Park Etnograficzny
Nala w skansenie
Skansen w Zubrzycy
Zubrzyca Górna
Zawoja - kościół
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

O mnie

Podróże po Polsce są moją pasją odkąd pamiętam. Uwielbiam łazikować tu i tam i już od kilkunastu lat opisuję nasze wrażenia z wycieczek. Pierwsze relacjonowane wyprawy to tylko ja i mąż, z czasem urodziła się nasza pierwsza córka i wtedy chcieliśmy od nowa pokazać jej Polskę, już z trochę innej perspektywy. Teraz córek mamy już trzy :) I tak sobie "dreptamy" wspólnie po naszym pięknym kraju. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę.


Polecam wycieczki

Wycieczka na mapie

Budapeszt na szybko
Następna wycieczka
Budapeszt na szybko
Podoba się? Podziel się z innymi!
Dreptamy.pl - blog podróżniczy
Blog jest częścią portalu Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2008-2020