Dreptamy - blog podróżniczy - logo

Mega fun w Energylandii

2020-06-06
z dzieckiem, rodzinna, park rozrywki, #polakiNaSzlaki, energylandia

Najlepszy dzień w roku!

6. czerwca 2020 - to nasz najlepszy dzień w tym roku jak dotąd - otwarcie parków rozrywki w Polsce i nasza pierwsza wizyta w Energylandii 🙂
Nie przypuszczałam, że wycieczka do Energylandii wywoła u nas aż tyle adrenaliny i że będzie taka moc 😉 Na otwarcie parków rozrywki wszyscy już czekaliśmy od dawna, bo przecież każdy chce się wybawić i zaznać rodzinnej rozrywki. Tak więc, kiedy tylko padła data, postanowiliśmy to wykorzystać, a w tym roku wyjątkowego smaka mieliśmy właśnie na Energylandię, która kusiła nas zza ogrodzenia już kilka razy, gdy byliśmy w trasie.

Wielkie otwarcie Energylandii 2020

Tak więc podczas wiekiego otwarcia Energylandii w 2020 nie zabrakło jako mediów i Polskich Szlaków 🙂 Cóż to był za dzień. Wyruszyliśmy z samego rana, żeby zdążyć na otwarcie bram, a później bawiliśmy się do samego wieczora, kiedy już zaczęło się wyludniać. Wykorzystaliśmy ten czas na maksa! To była nasza pierwsza wizyta w tym parku rozrywki, więc po przekroczeniu progu Energylandii poczuliśmy się lekko zagubieni, bo nieco nas przytłoczył ogrom tego miejsca. Ale nic to, mapa w dłoń, wygodne buty na nogach i pomału sobie tą całą przestrzeń oswoiliśmy, przy okazji bawiąc się świetnie na wielu atrakcjach.

Energylandia
Energylandia

Największy i najnowocześniejszy park rozrywki w Polsce

A jest z czego korzystać w Energylandii! Ilość atrakcji wręcz szokuje i fajne jest to, że przenikają się one nazwajem, bo ponad głowami cały czas niemal wiją się potężne roller coastery i wagoniki przemykają to tu to tam 🙂 Właśnie to jest element rozpoznawczy Energylandii, wszędobylskie roller coastery, więc jeśli je lubisz, to miejsce jest zdecydowanie dla Ciebie! 🙂 My co prawda nie jesteśmy typami żądnymi ekstremalnych wrażeń na roller coasterach, ale to nie przeszkodziło nam wcale w świetnej zabawie.

Wręcz przeciwnie, pod Zadrą siedzieliśmy chyba z godzinę i dosłownie gapiliśmy się z otwartymi buziami na pędzący wagon! Adrenalina dosłownie huczała wokół nas i wcale nie musieliśmy spróbować tego na własnej skórze. Zadra to obecnie najnowszy roller coaster w Energylandii i zarazem największy drewniany roller coaster na świecie! Pędzi z prędkością 121 km/h, ma wysokość ponad 63 m i 90 stopni nachylenia. To robi wrażenie. My podziwialiśmy ją z dołu i z kolejki Dragon Adventure, która prędkość ma może niewielką, za to podziwiać można z niej fantastyczne widoki na góry w tle, całą Energylandię i budującą się nową strefę Aqualantis, na którą też miałam wielką chęć, ale jak się okazało, nie tym razem 🙂

Energylandia
Energylandia Bajkolandia
Energylandia Bajkolandia

Smoczy Gród

Dragon Adventure i Zadra to elementy bardzo klimatycznej strefy kryjącej się pod nazwą Smoczy Gród. Była to nowość 2019 roku i na mnie to miejsce wywarło największe wrażenie. Przypomina średniowieczny gród, z drewnianymi, urokliwymi chatkami, a do tego zobaczyliśmy tu ciekawy pokaz magii Abracadabra Magic Show i wypiliśmy pyszne smoothie w kilku kolorach, a właściwie spijaliśmy resztki po tym, co zostawiła Amelka, która rozsmakowała się najwyraźniej w owocowych koktajlach 🙂

Bajkolandia nawet dla 2-latków 🙂

Jeśli już mowa o Amelce, ma niespełna 2 latka i myślałam, że Energylandia nie będzie dla niej miejscem ze względu na ten wiek jeszcze dość skromny, ale okazało się, że czekało na nią całkiem sporo atrakcji w strefie Bajkolandia. Uwielbia zwierzątka, szczególnie zaś koniki, więc wcale mnie nie zdziwiło, że karuzela wenecka Sissi ze ślicznymi konikami stała się jej ulubioną. Zmieniała tylko kolory zwierzaków 🙂 Uśmiech zagościł też na buźce na przejażdżce na Jeep Safari, Funny Cars czy na Super Pompie 🙂 Wyrywała się też na wielki ślizg Arctic Fun, ale jakoś się nie zdecydowałam na przejażdzkę z nią... i patrzyła na nas z dołu, z siostrą 😉 Myślę, że za rok zaszaleje dużo bardziej 🙂

Energylandia
Energylandia

Jungle Adventure i pokaz kaskaderów - nasze hity!

Całej reszcie rodzinki najbardziej do gustu przypadł spływ w pontonowej beczce Jungle Adventure. Nazwaliśmy to sobie kubki i spacer po całej Energylandii przerywaliśmy kilka razy przejażdżką kubkami przez dziką rzekę 🙂 No dla mnie zdecydowanie to był numer 1 w całej Energylandii! A w pobliżu druga świetna sprawa to pokazy kaskaderów. Co to były za emocje, ekipa Energylandia Extreme Show - pięciu kaskaderów robiło show samochodowe, z prawdziwym piskiem opon. Trybuny szalały i my też. Wśród kaskaderów była nawet dziewczyna - Nela, ponoć jedna z sześciu kobiet na całym świecie, która potrafi jeździć samochodem na dwóch bocznych kołach. Mogliśmy się o tym przekonać, szczególnie fajny był trik hot dog, gdzie Nela na dwóch kołach jechała w otoczeniu dwóch innych samochodów, jak hot dog w dwóch połówkach bułki 😉 W ekipie jest też Eryk Goczał - najmłodszy kaskader w Polsce, ma 15 lat!

Water Park

Z pokazów i kubków blisko też jest nad Water Park, gdzie zabawiliśmy dłuższą chwilę, na leżakach i leżankach. Fantastyczna sprawa, 3 baseny, 13 zjeżdżalni i ponoć czeka tu aż 4.000 leżaków, wierzycie? To trzeba zobaczyć na własne oczy! Każdy z nich pod urokliwym parasolem ze strzechy, na piasku... tropikalne wakacje! Tylko drinków brakowało hehe. Następnym razem zabieramy stroje kąpielowe!

Hyperion
Hyperion

Mega Hyperion

Jeszcze z wielu innych atrakcji korzystaliśmy, bo w ramach biletów można bawić się tu do woli, na wszystkich urządzeniach, fajne były łódeczki Toffifee Kopalnia Złota, Viking Ride, Swiss Village, pałac strachów i sporo innych. Dopiero pod koniec trafiliśmy pod Mega Roller Coaster Hyperion - to wielki czarny, metalowy potwór, wychodzący poza bramy Energylandii. Najwyższy roller coaster w Europie. Mknie z prędkością 142 km/h i ma wysokość 77 m. I trasa też jest wyjątkowo długa. No naprawdę mega, a i tutaj śmiałków nie brakowało, ich krzyki oznajmiały, że dzieje się!!

Zabawa w Energylandii a koronawirus

To, co warto zaznaczyć, w całym obiekcie jest sporo obiektów gastronomii z różnym jedzeniem - pizzą, szaszłykami, kiełbaskami z grilla, chińszczyzną, hamburgerami... nawet golonko pojawiło się na naszym talerzu 😉 Nie brakuje też naleśnikarni i kilku kawiarni. Równie często spotkać można w Parku WC, co jest dużym plusem, bo przez to obyło się bez kolejek.

Energylandia Zadra
Energylandia Smoczy Gród

A jeśli chodzi o przygotowanie się pod kątem koronawirusa, to wielkie brawa dla Energylandii. Niemal przy każdej atrakcji stoją pojemniki ze środkami do dezynfekcji rąk, przy każdym WC również i to nie tak, jak zwykle bywa, że skończyło się i na tym koniec, pojemniki były uzupełniane, czego byliśmy świadkami, bo sami wiele razy z nich korzystaliśmy. A do tego po obiekcie chodzi ekipa w białych kombinezonach na bieżąco odkażająca atrakcje i najczęściej używane miejsca, jak klamki itp. Poza tym wszędzie tam, gdzie nie można było zachować odstepu 2 m od innych osób, czyli w kolejkach do atrakcji albo na samych atrakcjach, trzeba było zakładać maseczki, tak więc zachowana jest maksymalna ostrożność.

No i tym sposobem obeszliśmy całą Energylandię, miejscami nawet kilka razy. Najnowocześniejszy park rozrywki w Polsce zrobił na nas kolosalne wrażenie, na tyle mocne, że chce się więcej 🙂 Na koniec pożegnały nas tańczące dziewczyny i bajkowe postaci z dziećmi, wszak było to zarazem Kinder Party z okazji Dnia Dziecka :) Podczas powrotu chodziła nam po głowie cały czas piosenka: Energylandia, Energylandia, świetna zabawa przez duże Z 😉 Jestem pewna, że jeszcze tu wrócimy 🙂

Energylandia Bajkolandia
Energylandia Bajkolandia
Energylandia Bajkolandia
Energylandia Jungle Adventure
Energylandia Water Park
Energylandia Water Park
Energylandia Water Park
Energylandia Water Park
Energylandia Water Park
Speed Water Coaster
Energylandia Bajkolandia
Energylandia Water Park
Energylandia
Energylandia
Energylandia
Energylandia Zadra
Energylandia Zadra
Energylandia Smoczy Gród
Energylandia
Energylandia Jungle Adventure
Energylandia Jungle Adventure
Energylandia Formuła
Energylandia
Energylandia
Energylandia
Energylandia Toffifee
Energylandia Bajkolandia
Energylandia Bajkolandia
Energylandia Jungle Adventure
Energylandia Zadra
Dragon Adventure
Energylandia pokazy kaskaderów
Energylandia
Energylandia
Energylandia Water Park
Energylandia Water Park
Energylandia Kinder Party
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

O mnie

Podróże po Polsce są moją pasją odkąd pamiętam. Uwielbiam łazikować tu i tam i już od kilkunastu lat opisuję nasze wrażenia z wycieczek. Pierwsze relacjonowane wyprawy to tylko ja i mąż, z czasem urodziła się nasza pierwsza córka i wtedy chcieliśmy od nowa pokazać jej Polskę, już z trochę innej perspektywy. Teraz córek mamy już trzy :) I tak sobie "dreptamy" wspólnie po naszym pięknym kraju. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę.


Instagram


Polecam wycieczki

Wycieczka na mapie

Atrakcje zwiedzone na wyciecze

Szybki wyskok na widokową Makowską Górę
Poprzednia wycieczka
Szybki wyskok na widokową Makowską Górę
Rowerem do Parku w Świerklańcu
Następna wycieczka
Rowerem do Parku w Świerklańcu
Podoba się? Podziel się z innymi!
Dreptamy.pl - blog podróżniczy
Blog jest częścią portalu Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2008-2020