Dreptamy - blog podróżniczy - logo

Zoo w Opolu

2020-01-23
z dzieckiem, rodzinna, zoo, ogród zoologiczny

Zima nie zima, trzeba się ruszyć, żeby do kanapy nie przyrosnąć :) A że zima w tym roku taka trochę niezimowa, to nawet i lepiej, bo nie zamarzniemy z naszymi planami :) Najpierw zastanawialiśmy się nad Pszczyną i Zagrodą Żubrów, ale to nam było trochę mało i w końcu stanęło na Zoo w Opolu, świetny wybór! Byliśmy tam 10 lat temu, jak Dominika była taka malutka, jak obecnie Amelka. Wiele się tu zmieniło o to zdecydowanie na plus. Mimo zimy, wcale nie było nudno, a zwierzątka nie pochowały się po kątach i można było bezkrawe polowanie przeprowadzać na każdym kroku :)

Zoo nie jest olbrzymie, ale to super, bo co krok czekają kolejne wybiegi, nie trzeba pokonywać dużych fragmentów alejek bez atrakcji. Dla małych dzieci to ważne, każdy rodzic wie :) Do tego sporo wybiegów jest bardzo ładnych wizualnie, przez co bardzo miło się chodzi. A zwierzątka? To największa atrakcja oczywiście, są gepardy, żyrafy, cudne irbisy, alpaki, pierwszy raz udało mi się na żywo z tak bliska wilka zobaczyć, to było duże przeżycia dla mnie i reszty rodzinki :) Największą furorę zrobiły jednak uchatki - obawialiśmy się, że zimą karmienie jest niewidoczne dla turystów, ale Pan był tak uprzejmy, że wyszedł do upraszających się o rybki uchatek i zrobił nam piękny pokaz :) Czulismy się wyróżnieni, bo praktycznie cały czas chodzilismy sami po Zoo, malutko ludzi było. A warto odwiedzić to miejsce, na pewno dzieciom się spodoba a i ja też byłam bardzo zadowolona po tej zimowej stagnacji :)

Wilk
Wilk
Irbis
Zoo Opole
Uchatki
Gepard
Zoo Opole
Zoo Opole
Zoo Opole
Zoo Opole
Łoś
Żyrafa
Zoo Opole
Zoo Opole
Panda mała
Zoo Opole
Zoo Opole
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

O mnie

Podróże po Polsce są moją pasją odkąd pamiętam. Uwielbiam łazikować tu i tam i już od kilkunastu lat opisuję nasze wrażenia z wycieczek. Pierwsze relacjonowane wyprawy to tylko ja i mąż, z czasem urodziła się nasza pierwsza córka i wtedy chcieliśmy od nowa pokazać jej Polskę, już z trochę innej perspektywy. Teraz córek mamy już trzy :) I tak sobie "dreptamy" wspólnie po naszym pięknym kraju. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę.


Instagram


Polecam wycieczki

Wycieczka na mapie

Atrakcje zwiedzone na wyciecze

Jarmarki i szopki śląskie
Poprzednia wycieczka
Jarmarki i szopki śląskie
Punkt widokowy na lotnisku w Pyrzowicach
Następna wycieczka
Punkt widokowy na lotnisku w Pyrzowicach
Podoba się? Podziel się z innymi!
Dreptamy.pl - blog podróżniczy
Blog jest częścią portalu Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2008-2020