Dreptamy - blog podróżniczy - logo

Mszana Dolna - spacery bliższe i dalsze

2019-06-21

Na początek wakacji wybraliśmy sobie dość spokojny kierunek, z pięknymi górkami w tle. Nasz cel to Rabka i Mszana Dolna oraz okoliczne szczyty Beskidu Wyspowego oraz Gorców, niezbyt wymagające, bo rodzina z nas niezbyt ekstremalna na ten moment;) Bazą do zwiedzania stała się właśnie Mszana Dolna położona nieco ponad 10 km od Rabki Zdroju, nad rzeką Mszanką. Miejscowość jest spokojna i bardzo dobrze nadaje się na punkt wypadowy. W samej Mszanie Dolnej założonej jeszcze przez króla Kazimierza Wielkiego zobaczysz ładny, zabytkowy kościół Św. Michała Archanioła, stojący niemal na historycznym Rynku oraz Park im. Krasińskich. Bardzo ładny teren spacerowy znajduje się nad Mszanką, w tle rysują się góry, a w dole wartko płynie woda. W centrum nad samą rzeką ulokowała się WySpa Mszanka - świetny hotel dla aktywnych, w którym mielismy przyjemność spać. W cenie noclegu nie tylko pyszne śniadanie w formie bufetu szwedzkiego i obiadokolacja, ale również basen, siłownia, plac zabaw czy hamaki. Pobawiliśmy się też na cymbergaju i ping pongu. Nala jak się okazuje gra już całkiem dobrze, więc wycofalismy się z gry na punkty, żeby było bardziej spokojnie hehe Warto też skorzystać z Groty Solnej - miła chwila relaksu. 

Będąc w Mszanie zajechaliśmy do sąsiedniej Kasiny Wielkiej zobaczyć drewniany kościółek Św. Magdaleny z 1624 roku. Jako, że pokazało się słoneczko, a wcześniej pogoda mieszała bardzo, postanowilismy też chwilkę pospacerzyć i tak zobaczyliśmy z daleka Kasina Ski - nowoczesny ośrodek narciarski z czteroosobową kanapą na stoku Śnieżnicy w Beskidzie Wyspowym. Wraz z narciarstwem istnieje tam Bike Park z rowerowymi trasami. Zwiedziliśmy też dobrze Rabkę i pokusiliśmy się o szczyt, ale o tym w następnej wycieczce :)

Mszana Dolna
Mszana Dolna
Kościół w Mszanie Dolnej
Kościół w Mszanie Dolnej
Rynek w Mszanie
Park Miejski w Mszanie
Nad Mszanką
Hotelowa wypożyczalnia rowerów
WySpa Mszanka
atrakcje w WySpie Mszanka
Kasina Wielka
Kościół Św. Magdaleny
drewniany kościółek w Kasinie Wielkiej
Kasina Wielka - KasinaSki
stok narciarski na Śnieżnicy
Kasina Wielka
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

O mnie

Podróże po Polsce są moją pasją odkąd pamiętam. Uwielbiam łazikować tu i tam i już od kilkunastu lat opisuję nasze wrażenia z wycieczek. Pierwsze relacjonowane wyprawy to tylko ja i mąż, z czasem urodziła się nasza pierwsza córka i wtedy chcieliśmy od nowa pokazać jej Polskę, już z trochę innej perspektywy. Teraz córek mamy już trzy :) I tak sobie "dreptamy" wspólnie po naszym pięknym kraju. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę.


Polecam wycieczki

Wycieczka na mapie

Atrakcje zwiedzone na wyciecze

Rynek w Mszanie Dolnej

Rzeka Mszanka

Wyspa Mszanka

Park Miejski w Mszanie Dolnej

Kościół w Mszanie Dolnej

Industriada 2019 - Pałac w Pławniowicach
Poprzednia wycieczka
Industriada 2019 - Pałac w Pławniowicach
Wieża na Polczakówce w Rabce
Następna wycieczka
Wieża na Polczakówce w Rabce
Podoba się? Podziel się z innymi!
Dreptamy.pl - blog podróżniczy
Blog jest częścią portalu Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2008-2020