Dreptamy - blog podróżniczy - logo

Jasna Góra na dobry początek

2018-09-19

Jasna Góra to zarazem nasza pierwsza rodzinna wycieczka w nowym składzie, z Amelką :) Każde ważne wydarzenie staramy się powiązać z wizytą w tym świętym miejscu, więc i z Amelką chcieliśmy się pokłonić przed Matką, by chronila ją podczas wszystkich innych wycieczek. Jasna Góra obecnie jest w mocnej przebudowie, ale udało nam się trochę pospacerzyć, przejść wałami i stanąć przed obrazem. Mimo utrudnień z wózkiem mozna dać radę w większości miejsc. Wieża i spora część budowli jest ładnie odnowiona,a do tego sporo kwiecia, czego w innych latach nie widziałam.

Po klasztorze przeszliśmy przez Park Staszica na Aleję NMP, zobaczyliśmy wreszcie po raz pierwszy ławeczki częstochowskie - Perepeczki i Poświatowskiej oraz odwiedziliśmy Godpodę Kwaśnica, którą Magda Gessler niedawno rewolucjonizowała. Smacznie zjedlismy polecane przez nią dania, choć ja poprzestałam na deserze, serniczek niczego sobie :) Chętnie skosztowałabym kwaśnicy, ale nie wiem co Amelka na to :) Muszę przyznać, że była całą wycieczkę bardzo grzeczna. oby tak zawsze było!

Jasna Góra
Jasna Góra
Jasna Góra
Obraz Matki Bożej w Sanktuarium
Jasna Góra
Jasna Góra
Jasna Góra
Pomnik Papieża Polaka
Droga Krzyżowa
Bastion
Park Staszica
Muzeum
Aleja NMP
Ławeczka Perepeczki
 Ławeczka Poświatowskiej
Ratusz
Gospoda Kwaśnica
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

O mnie

Podróże po Polsce są moją pasją odkąd pamiętam. Uwielbiam łazikować tu i tam i już od kilkunastu lat opisuję nasze wrażenia z wycieczek. Pierwsze relacjonowane wyprawy to tylko ja i mąż, z czasem urodziła się nasza pierwsza córka i wtedy chcieliśmy od nowa pokazać jej Polskę, już z trochę innej perspektywy. Teraz córek mamy już trzy :) I tak sobie "dreptamy" wspólnie po naszym pięknym kraju. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę.


Polecam wycieczki

Wycieczka na mapie

Spacerek z Amelką
Poprzednia wycieczka
Spacerek z Amelką
Jesienna Jura - Bobolice i Morsko
Następna wycieczka
Jesienna Jura - Bobolice i Morsko
Podoba się? Podziel się z innymi!
Dreptamy.pl - blog podróżniczy
Blog jest częścią portalu Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2008-2020