Dreptamy - blog podróżniczy - logo

Róża Wiatrów na Polskiej Saharze - Pustynia Błędowska, Olkusz i Sławków

2018-05-13

W gminie Klucze na Jurze, powstał niedawno super punkt widokowy i atrakcja zarazem - drewniana, spora konstrukcja o ciekawej nazwie Róża Wiatrów, którą zyskała od równie interesującego swego kształtu. Platforma dostępna jest bezpłatnie i można z niej podziwiać Polską Saharę czyli Pustynię Błędowską. Zejścia prowadzą na otwarte piaski, które zostały w tej części odchwaszczone. To piękny widok i niesamowite uczucie szczególnie przy prażącym słoneczku 🙂 Ludzi sporo jak na nową atrakcję, dojście do Róży Wiatrów z drogi Bolewsławskiej (Hutki-Klucze) to około 10 minut, 1 km, przyjemnie utwardzoną drogą z kamykami. Nawet wózki dają radę, choć bardziej te na dużych kołach. Sama Róża wiatrów jest przystosowana też do osób niepełnosprawnych. Świetne miejsce na rodzinny piknik 🙂 Z Róży widać też Czubatkę z punktem widokowym w Kluczach. Polecam to miejsce!

Po Pustyni odwiedziliśmy jeszcze odnowiony Rynek w Olkuszu, znacznie ładniejszy niż poprzednim razem, ze zrekonstruowanymi murami dawnego ratusza w centrum placu, fontannami i odnowionymi kamienicami. Ładny obrazek. Na koniec po drodze wjechaliśmy na rynek w Sławkowie, tutaj cisza jak zwykle... 🙂

 

Róża wiatrów w Kluczach
Pustynia Błędowska - Róża Wiatrów
Pustynia Błędowska
Czubatka w Kluczach widziana z Róży Wiatrów
Pustynia Błędowska
Pustynia Błędowska
Pustynia Błędowska
Baszta w Olkuszu
Olkusz baszta
Rynek z fontanną w Olkuszu
Rynek w Olkuszu
Mury dawnego ratusza - rekonstrukcja
Olkusz
Olkusz rynek
Olkusz - zejście do Podziemi na Rynku
Rynek w Olkuszu
Olkusz
Muzeum w Olkuszu
Sławków
Austeria na Rynku w Sławkowie
Rynek w Sławkowie
Rynek Sławków
Muzeum w Sławkowie
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

O mnie

Podróże po Polsce są moją pasją odkąd pamiętam. Uwielbiam łazikować tu i tam i już od kilkunastu lat opisuję nasze wrażenia z wycieczek. Pierwsze relacjonowane wyprawy to tylko ja i mąż, z czasem urodziła się nasza pierwsza córka i wtedy chcieliśmy od nowa pokazać jej Polskę, już z trochę innej perspektywy. Teraz córek mamy już trzy :) I tak sobie "dreptamy" wspólnie po naszym pięknym kraju. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę.


Instagram


Polecam wycieczki

Wycieczka na mapie

Atrakcje zwiedzone na wyciecze

Zalew Zielona w Kaletach
Następna wycieczka
Zalew Zielona w Kaletach
Podoba się? Podziel się z innymi!
Dreptamy.pl - blog podróżniczy
Blog jest częścią portalu Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2008-2020