Dreptamy - blog podróżniczy - logo

Zamek w Toszku i jezioro Dzierżno Duże

2018-05-03

Na świąteczny dzień Majówki zaplanowaliśmy sobie niedługą i mało wyczerpującą wycieczkę na zamek w Toszku i nad pobliskie jezioro Dzierżno Duże. Zamek nie był nam obcy, bo odwiedzalliśmy go już kilka razy. Niewiele się zmieniło od ostatniej wizyty, ale jest tu przyjemnie, bez opłat, chyba że małe muzeum z wieżą, ale mi teraz schody nie podchodzą, więc sobie odpuściłam :) Na dziedzińcu trawiastym urządziliśmy sobie piknik z babeczkami pieczonymi naprędce przed wyjazdem :) Można kupić lody, kawę itp. Gałkowe lody wyjątkowo tanie :) W murach zamku siedzibę ma dom kultury.

Po zamku chcieliśmy jeszcze zawitać nad jeziorko, do wyboru w okolicy są 3 - Pławniowickie, Dzierżno Małe i Dzierżno Duże. Właściwie nad wszystkimi byliśmy już kiedyś, ale jak to z jeziorami, nigdy nie wiadomo, gdzie jest fajne miejsce żeby je pooglądać. Pławniowickie zawsze bardziej tłumne, nasz traf padł na Dzierżno Duże, na plażę w Rzeczycach. Fajne miejsce, gdzie prócz plażowiczów sporo skuterów wodnych jest. Kilka z nich wodowało się na naszych oczach, samochody zjeżdżają do samego jeziora z nimi. 

Zamek w Toszku
Zamek w Toszku
Toszek brama wejściowa na zamek
Zamek w Toszku
Piknik w Toszku
Toszek
złota kaczka z legendy, jeszcze nie odnaleziona do dziś
Jezioro Dzierżno Duże - plaża w Rzeczycach
Jezioro Dzierżno Duże - plaża w Rzeczycach
Jezioro Dzierżno Duże - plaża w Rzeczycach
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

O mnie

Podróże po Polsce są moją pasją odkąd pamiętam. Uwielbiam łazikować tu i tam i już od kilkunastu lat opisuję nasze wrażenia z wycieczek. Pierwsze relacjonowane wyprawy to tylko ja i mąż, z czasem urodziła się nasza pierwsza córka i wtedy chcieliśmy od nowa pokazać jej Polskę, już z trochę innej perspektywy. Teraz córek mamy już trzy :) I tak sobie "dreptamy" wspólnie po naszym pięknym kraju. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę.


Polecam wycieczki

Wycieczka na mapie

Atrakcje zwiedzone na wyciecze

Zamek w Dobczycach
Następna wycieczka
Zamek w Dobczycach
Podoba się? Podziel się z innymi!
Dreptamy.pl - blog podróżniczy
Blog jest częścią portalu Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2008-2020