Dreptamy - blog podróżniczy - logo

Zatorland - premiera największego ruchomego dinozaura na świecie

2018-04-21

21 kwietnia odbywała się premiera największego ruchomego dinozaura na świecie, który jest hitem Zatorlandu 2018 roku. Dostaliśmy zaproszenie na to wydarzenie, z którego chętnie skorzystaliśmy, bo cały kompleks Zatorlandu to świetna propozycja dla rodziny, na całodniową rekreację.

Ten największy dinozaur na świecie stanął oczywiście w DinoZatorlandzie, wśród drzew i znacząco przewyższa turystów. Model ma 9 m wysokości oraz 35 m długości. To prawdziwy gigant wydający dźwięki i poruszający ciałem. Przedstawia argentynozaura czyli argentyńskiego jaszczura, który w rzeczywistości miał 13 metrów wysokości, 44 m długości i ważył około 80-100 ton! To największy znaleziony dinozaur, jego długa szyja umożliwiała sięganie wysoko po pokarm, który dla innych był niedostępny. Głową potrafiłby sięgnąć 5 piętgra! Długi zaś ogon równoważył ciało i stanowił masywną obroną przed drapieżnikami, których w okresie kredy nie brakowało. Tego i wiele innych modeli wielkich gadów zobaczycie każdego dnia w DinoZatorlandzie, na leśnej ścieżce, pięknie poprowadzonej wśród zieleni, drewnianą kładką. Na trasie znajduje się też niewielkie Muzeum ze skamielinami, szkiletami zwierząt i minerałami.

Argentynozaur - największy ruchomy dinozaur na świecie
Argentynozaur - największy ruchomy dinozaur na świecie

Poza dioparkiem w kompleksie Zatorlandu dostępnych jest jeszcze kilka innych parków tematycznych oraz lunapark atrakcyjny głównie dla dzieci, ale i dorośli znajdą coś dla siebie. Jest tu kilka karuzel, mały rollercoaster, możliwość wykucia z bryły kredy niewielkiego dinozaura oraz strefa dla dzieci z dmuchańcami, zjeżdżalniami, małpim gajem itp. Obok Lunaparku dostępny jest też domek do góry nogami, w którym wszystko stoi na opak oraz Park Owadów, który spośród wszystkich parków Zatorlandu przeszedł największą metamorfozę w ostatnich latach. Poza modelami owadów w gigantycznym powiększeniu dostępny jest tu świetny plac zabaw dla dzieci, z drewnianymi konstrukcjami wymalowanymi kolorowo. Jest też mini tor gokartowy oraz punkt gastronomiczny. 

Kolejką parkową warto podjechać też do Parku Mitologii, gdzie czeka niezwykła tematyka i rejs stateczkiem po stawie, na który ustawiono scenki i postaci z greckiej mitologii. Również i tutaj pojawiły się nowe formy rozrywki, a nowością 2018 jest 5-metrowy Cyklop łypiący jednym okiem. Dalej jeszcze jest Park Bajek oraz domki, letniskowe, w których można przenocować. Wszystkie atrakcje dostępne są w cenie biletu premium, który najbardziej się opłaca i pozwala na całodzienną zabawę.

Po kilku latach zauważyliśmy dużą poprawę w Zatorlandzie, prócz edukacji w parkach tematycznych dostępna jest też rozrywka, wzbogacana każdego roku. Jest Dinogastronomia ze smacznym fastfoodem, sklepiki z pamiątkami, ławeczki do wypoczynku, ubikacje oraz ogromny parking, pełna infrastruktura.

Dinozatorland
Lunapark
wykopywanie dinozaura
Lunapark
Park Mitologii
Cyklop - nowość 2018
rejs stateczkiem
Domek do góry nogami
Park Owadów
Dinopociąg
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

O mnie

Podróże po Polsce są moją pasją odkąd pamiętam. Uwielbiam łazikować tu i tam i już od kilkunastu lat opisuję nasze wrażenia z wycieczek. Pierwsze relacjonowane wyprawy to tylko ja i mąż, z czasem urodziła się nasza pierwsza córka i wtedy chcieliśmy od nowa pokazać jej Polskę, już z trochę innej perspektywy. Teraz córek mamy już trzy :) I tak sobie "dreptamy" wspólnie po naszym pięknym kraju. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę.


Polecam wycieczki

Wycieczka na mapie

Zamek w Dobczycach
Następna wycieczka
Zamek w Dobczycach
Podoba się? Podziel się z innymi!
Dreptamy.pl - blog podróżniczy
Blog jest częścią portalu Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2008-2020