Dreptamy - blog podróżniczy - logo

Dookoła Jeziora Czorsztyńskiego - Niedzica, Frydman, Dębno, Kluszkowce i Czorsztyn

2018-04-14

Po Sokolicy, jako, że nam sprawnie poszło, pojechaliśmy do naszego Pensjonatu Skalny na obiadek i dalej w trasę na objazdówkę, dość spiesznie, bo zamek w Niedzicy czynny był tylko do 15.30, bo to jeszcze nie sezon. Zdążyliśmy na szczęście i spokojnie połaziliśmy po ciekawych wnętrzach starego zamczyska. Niedzicę odwiedzaliśmy już kilka razy, ale zamek od środka oglądaliśmy pierwszy raz, toteż nam zależało. Potem spacer na zaporę, skąd pięknie się zamek prezentuje wsród wód Jeziora Czorsztyńskiego. Od kilku lat na zaporze zobaczyć można malowidło 3D, fajny efekt. Od niedawna dostępny jest tu również park miniatur i park linowy.

Naszym kolejnym obiektem był kościół we Frydmanie, bardzo ciekawy, zarówno z zewnątrz, jak i w środku i stojący niedaleko kasztel. Dziś w rękach prywatnych stoi za zamkniętą bramą, więc tylko można go zobaczyć zza ogrodzenia. Makieta tego pięknego niegdyś obiektu z attykami dostępna jest na zamku w Niedzicy.

Jezioro Sromowieckie
Jezioro Sromowieckie

Potem przyszła kolej na cudeńko - kościółek w Dębnie z listy UNESCO. Niestety już za późno na zwiedzanie, ale przez kratę zaglądnęliśmy do pięknego wnętrza. Szkoda, że nie udało się wejść na dłuższą chwilę do środka, bo to smaczek nad smaczkami!

Droga cudnie wije się nad Jeziorem Czorsztyńskim, raz dołem raz górą, pięknie jest. I jeszcze widoki na Tatry otwierają się tu i ówdzie. Dobrze pod tym względem jest w Kluszkowcach, pod pomnikiem Organy autorstwa Hasiora. Obok kupiliśmy w najprawdziwszej bacówce najprawdziwsze oscypki, zadymione konkretnie. Na koniec jeszcze zaszliśmy pod zamek Czorsztyn, ale ten też zamknięty już o tej porze, za bramą schowany, zdjęcie dołem cyknęłam i tyle w temacie. Na szczęście zwiedzaliśmy go parę lat temu, to tak żal nie było. Zmierzając do Szczawnicy na nocleg jeszcze zerknęlśmy z dołu na drewniany kościół w Grywałdzie. Pora na odpoczynek 🙂

Park miniatur w Niedzicy
Niedzica zamek
Widok na Czorsztyn z Niedzicy

 

Zamek w Niedzicy
Widok z zamku na Jezioro Czorsztyńskie
Widok na Czorsztyn z zamku w Niedzicy
Wnętrza zamku
Niedzica
Wozownia na zamku w Niedzicy
Karczma w Spichlerzu
Niedzica
Niedzica
Zapora w Niedzicy
Jezioro Czorsztyńskie i zamek w Niedzicy
Malowidło 3D na zaporze
Frydman kościół
wnętrze kościoła we Frydmanie
Kaplica w kościele
Kasztel we Frydmanie
Drewniany kościółek w Dębnie
Dębno - obiekt UNESCO
Dębno
Dębno
Pomnik Organy Hasiora w Kluszkowcach
Bacówka w Kluszkowcach
Tatry widok w Kluszkowcach
Zamek w Czorsztynie
Kościół w Grywałdzie
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

O mnie

Podróże po Polsce są moją pasją odkąd pamiętam. Uwielbiam łazikować tu i tam i już od kilkunastu lat opisuję nasze wrażenia z wycieczek. Pierwsze relacjonowane wyprawy to tylko ja i mąż, z czasem urodziła się nasza pierwsza córka i wtedy chcieliśmy od nowa pokazać jej Polskę, już z trochę innej perspektywy. Teraz córek mamy już trzy :) I tak sobie "dreptamy" wspólnie po naszym pięknym kraju. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę.


Instagram


Polecam wycieczki

Wycieczka na mapie

Droga Pienińska
Poprzednia wycieczka
Droga Pienińska
Podoba się? Podziel się z innymi!
Dreptamy.pl - blog podróżniczy
Blog jest częścią portalu Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2008-2020