Dreptamy - blog podróżniczy - logo

Droga Pienińska

2018-04-15

Droga Pienińska to piękna trasa, wiodąca wzdłuż Dunajca, w jego przełomowym, najpiękniejszym odcinku. Można ruszyć w Szczawnicy i dojść aż do słowackiego Czerwonego Klasztoru i początku spływów po Dunajcu. Na trasie spotyka się cały czas tratwy flisackie i spływy pontonowe oraz kajakowe. Właściwie większość czasu jest się po stronie słowackiej, ale nawet się o tym nie wie, pomijając napisy na tablicach w innym języku. Nawet po drodze w knajpce można skorzystać z toalety i kupić lody czy piwko za polskie pieniądze.

Właściwie Droga Pienińska jeszcze bardziej niż dla pieszych, idealna jest dla rowerzystów i to ich jest tutaj faktycznie więcej. Przy przystani w Szczawnicy są nawet wypożyczalnie rowerów, ale ja za bardzo w moim stanie nie powinnam po szlakach poruszać się na rowerze, więc zostały nam nogi. Szkoda bo zaszliśmy za Sokolicę, ale nie widzieliśmy Trzech Koron i Czerwonego Klasztoru. Rowerkami na pewno byśmy dojechali. Na początku były tablice ale w połowie trasy zupełnie ich brakło i nie wiedzieliśmy, jak daleko jeszcze mamy i się wróciliśmy bo droga zaczęła się dłużyć. Planujemy kiedyś powtórzyć całą tą trasę pełną rodzinką właśnie na rowerkach 🙂 Wracając zjedliśmy smaczny obiadek w Karczmie u Madejów, stojącej niedaleko parkingu. Pyszne pierogi i karkówka z grila.

Wejście do Pienińskiego Parku Narodowego
Wejście do Pienińskiego Parku Narodowego
strona słowacka
Przełom Dunajca
Droga Pienińska
Sokolica z Drogi Pienińskiej
Spływ tratwami po Dunajcu
Spływ pontonem
Spływy Przełomem Dunajca
Karczma u Madejów koło parkingu
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

O mnie

Podróże po Polsce są moją pasją odkąd pamiętam. Uwielbiam łazikować tu i tam i już od kilkunastu lat opisuję nasze wrażenia z wycieczek. Pierwsze relacjonowane wyprawy to tylko ja i mąż, z czasem urodziła się nasza pierwsza córka i wtedy chcieliśmy od nowa pokazać jej Polskę, już z trochę innej perspektywy. Teraz córek mamy już trzy :) I tak sobie "dreptamy" wspólnie po naszym pięknym kraju. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę.


Instagram


Polecam wycieczki

Wycieczka na mapie

Atrakcje zwiedzone na wyciecze

Zatorland - premiera największego ruchomego dinozaura na świecie
Następna wycieczka
Zatorland - premiera największego ruchomego dinozaura na świecie
Podoba się? Podziel się z innymi!
Dreptamy.pl - blog podróżniczy
Blog jest częścią portalu Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2008-2020