Dreptamy - blog podróżniczy - logo

Jasna Góra, Olsztyn i Zrębice

2018-02-05

Ferie trwają, śnieg jest, więc to idealny moment na wycieczkę, niedziela nie była zbyt cudna, więc zaplanowaliśmy wyjazd na poniedziałek i opłacało się bo słoneczko wyglądało często zza chmur 🙂 Oczywiście Jura. Celem była Jasna Góra, bo odwiedzamy ją co jakiś czas, czasem z konkretnym, ważnym celem, innym razem bez specjalnej okazji, zawsze jednak warto pokłonić się przed Obrazem. Potem oczywiście musieliśmy wstąpić na Jurę i skałki, więc zabralismy psa, dlatego Jasna Góra to tak na raty i w skrócie dziś była.

Potem traf padł na Olsztyn, ale nie sam zamek, tylko Biakło, bo zauroczyło mnie latem, więc chciałam je zobaczyć też zimą. No i nie pomyliłam się zakładając, że będzie cudnie. To przepiękne miejsce, śliczna okolica, jest szlak, jest szczyt, choć niewysoki, są cudne widoki, czego chcieć więcej, jak się nie ma gór, to Biakło robi świetnie za górę! 🙂 Dzieci tarzały się w śniegu u podnóża, my jednak chcieliśmy wejść na górę, trochę strach, bo Negra ciągnie, a ślisko, do tego ja w odmiennym stanie jestem obecnie, więc może to i nie najlepszy pomysł, ale w domu tyle czasu nie usiedzę 🙂 Łukasz zmagał się z psem, ja ze sobą 🙂 Poszło gładko! Opłacało się, pięknie na górze, aż człowiekowi się od razu poprawia humor i oczy napatrzeć się nie mogą.

No i na koniec jeszcze podjechaliśmy do Zrębic, bo jeszcze tam nasze stopy nie stanęły nigdy, a słyszałam o tym miejscu nieraz, jednak dzieci mokre, pies zmarnięty, więc ścieżki Św. Idziego zostawimy na kiedy indziej, dziś tylko kościółek, za to wnętrze stanęło akurat przed nami otworem 🙂 Fajnie. Bardzo udana wycieczka. Wszystkim, którzy jeszcze nie odwiedzili, polecam Biakło, leży niedaleko od Rynku w Olsztynie, znaki kierują do niego, jest parking darmowy. Wszystko przyjemnie i pięknie.

Cudowny Obraz
Zamek w Olsztynie widziany z auta
Biakło
Mały Giewont czyli Biakło
Na
Drewniany kościółek Św. Idziego w Zrębicach
Dzwonnica w Zrębicach
Dzieci ogrzewały psa :)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

O mnie

Podróże po Polsce są moją pasją odkąd pamiętam. Uwielbiam łazikować tu i tam i już od kilkunastu lat opisuję nasze wrażenia z wycieczek. Pierwsze relacjonowane wyprawy to tylko ja i mąż, z czasem urodziła się nasza pierwsza córka i wtedy chcieliśmy od nowa pokazać jej Polskę, już z trochę innej perspektywy. Teraz córek mamy już trzy :) I tak sobie "dreptamy" wspólnie po naszym pięknym kraju. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę.


Instagram


Polecam wycieczki

Wycieczka na mapie

Księża Góra w Radzionkowie zimowo
Poprzednia wycieczka
Księża Góra w Radzionkowie zimowo
Jaworzno - kamieniołomy
Następna wycieczka
Jaworzno - kamieniołomy
Podoba się? Podziel się z innymi!
Dreptamy.pl - blog podróżniczy
Blog jest częścią portalu Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2008-2020