Dreptamy - blog podróżniczy - logo

Kaszubskie Jezioro Ostrzyckie i Kościerzyna

2017-07-13

Jezioro Ostrzyckie to kolejne wspaniałe miejsce na Kaszubach, przez wielu uważane za najładniejsze w tym regionie. Mogę się z tym zgodzić a wiem co mówię, bo nad tym jeziorem spędziliśmy sporo czasu i  oglądaliśmy je w kilku miejscach, jest atrakcyjne dla plażowiczów i miłośników sportów wodnych, ale też dla spacerowiczów, bo jest przyrodnicze, mało tu komercji a więcej ciszy i przyrody.

Oba nasze noclegi na Kaszubach były właśnie nad Jeziorem Ostrzyckim, a ten drugi - Pensjonat LakeSide w Brodnicy Dolnej położony był nad samym brzegiem, z prywatną plażą i łabędzią rodziną 🙂 To śliczne miejsce, z moją ulubioną ławeczką zawieszoną na drzewie, gdzie przesiadywaliśmy rankiem i wieczorem, a Negra sobie biegała nad jezorkiem. Ceny przystępne, a warunki bardzo dobre, polecam to miejsce, jest bardzo przyjazne i otwarte na turystów.

Przy okazji Jeziora Ostrzyckiego wspomnę też o niedalekiej Kościerzynie, Skansen Parowozów był już kilka razy opisywany na Polskich Szlakach, dlatego skupię się na Ryneczku, który jest bardzo urokliwy. Ładne, kolorowe kamieniczki i Muzeum zdobią ten plac, na którym jest też fontanna rzucająca wodą na róznych wysokościach. Koło fontanny stanęła w 2011 roku ławeczka Remusa, a właściwie taczka pełna książek... 🙂 Ten pomnik przedstawia tytułowego bohatera powieści Aleksandra Majkowskiego pt. Życie i przygody Remusa, która nazywana jest epopeją kaszubską. To kolejna ławeczka do naszej krajtroterskiej kolekcji 🙂

Molo na Jeziorze Ostrzyckim
Wokół jeziora
Jedziemy do Kościerzyny
Kościerzyna Rynek
Ławeczka Remusa
Ławeczka Remusa
Kościół Zmartwychwstania w Kościerzynie
Sanktuarium Św. Trojcy
Kościół w Wąglikowicach
LakeSide
LakeSide prywatna plaża nad J. Ostrzyckim
plaża w LakeSide
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

O mnie

Podróże po Polsce są moją pasją odkąd pamiętam. Uwielbiam łazikować tu i tam i już od kilkunastu lat opisuję nasze wrażenia z wycieczek. Pierwsze relacjonowane wyprawy to tylko ja i mąż, z czasem urodziła się nasza pierwsza córka i wtedy chcieliśmy od nowa pokazać jej Polskę, już z trochę innej perspektywy. Teraz córek mamy już trzy :) I tak sobie "dreptamy" wspólnie po naszym pięknym kraju. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę.


Instagram


Polecam wycieczki

Wycieczka na mapie

Atrakcje zwiedzone na wyciecze

Ostrzyce

Kościerzyna

Rynek w Kościerzynie

Wieżyca, Kartuzy i Łapalice oraz spotkanie Krajtroterskie
Poprzednia wycieczka
Wieżyca, Kartuzy i Łapalice oraz spotkanie Krajtroterskie
Rowerowo w 2017
Następna wycieczka
Rowerowo w 2017
Podoba się? Podziel się z innymi!
Dreptamy.pl - blog podróżniczy
Blog jest częścią portalu Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2008-2020