Dreptamy - blog podróżniczy - logo

Zawsze modna i popularna, czyli Grecja dla turystów

2012-09-04

Grecja to słynna Kreta oraz wyjątkowo atrakcyjne wybrzeża Morza Egejskiego i Jońskiego. To miejsca związane z najstarszymi cywilizacjami oraz z mitycznymi bohaterami. Ateny, Olimp, Akropol – to wszystko wielu turystów chce zobaczyć na własne oczy. Ponieważ Grecja jest tak atrakcyjna i popularna, podróż po jej malowniczych zakątkach ma w swej ofercie praktycznie każde biuro podróży

Które zakątki Grecji zasługują na szczególną uwagę? 
 
Popularnym celem wielu turystów jest Kreta. Największa z greckich wysp kusi zróżnicowanym krajobrazem oraz wyjątkowo długim latem. Słońce, piękne plaże oraz liczne zabytki z czasów kultury minojskiej – to wszystko czeka tu na podróżnych z całego świata. Kreta zachęca również licznymi imprezami i uroczystościami, z których wyróżnia się słynny Festiwal Wina. 
 
Kusi również wyspa Rodos, leżąca na Morzu Egejskim w pobliżu granicy z Turcją. Tą pełną słońca wyspą opiekuje się od antycznych czasów słoneczny bóg Helios, dzięki któremu letnicy do dziś mogą tu korzystać ze słońca i idealnych warunków do plażowania. Kusi też miasto Rodos – najważniejsze miasto na wyspie. Stare i Nowe Miasto, średniowieczne fortyfikacje oraz budowle podkreślające związki tej wyspy z pobliskim światem muzułmańskim sprawiają, że to miejsce jest wyjątkowo atrakcyjne dla turystów. A wszystko to w otoczeniu uroczych winnic i gajów oliwnych – tak charakterystycznych dla greckiego krajobrazu. 
 
Wśród greckich regionów turystycznych popularnością cieszy się również słynna Riwiera Olimpijska. Jest ona miejscem wymarzonym zarówno dla miłośników sportów wodnych, jak i dla piechurów. Bliskość gór, a w szczególności boskiego Olimpu sprawia, że zarówno plażowicze, jak i miłośnicy turystyki aktywnej znajdą tu dla siebie coś ciekawego. 
 
Największą atrakcją tego kraju są jednak Ateny. Wczasy lub wycieczki do tego pięknego miasta oferuje praktycznie każde biuro podróży. Wszak Akropol, Świątynia Zeusa i budynki antycznej Agory, dawne meczety i kościoły bizantyjskie to obiekty, które zawsze cieszyły się zainteresowaniem turystów z całego świata.

O mnie

Podróże po Polsce są moją pasją odkąd pamiętam. Uwielbiam łazikować tu i tam i już od kilkunastu lat opisuję nasze wrażenia z wycieczek. Pierwsze relacjonowane wyprawy to tylko ja i mąż, z czasem urodziła się nasza pierwsza córka i wtedy chcieliśmy od nowa pokazać jej Polskę, już z trochę innej perspektywy. Teraz córek mamy już trzy :) I tak sobie "dreptamy" wspólnie po naszym pięknym kraju. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę.


Instagram


Polecam wycieczki

Wycieczka na mapie

Atrakcje zwiedzone na wyciecze

Ateny

Czechy 2010 - Opava i Śląsk Opawski
Poprzednia wycieczka
Czechy 2010 - Opava i Śląsk Opawski
Podoba się? Podziel się z innymi!
Dreptamy.pl - blog podróżniczy
Blog jest częścią portalu Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2008-2020