Dreptamy - blog podróżniczy - logo

Szklarska Poręba na zimowy wypoczynek

2012-12-06

Możemy zapomnieć o biurze, klientach, przełożonym i współpracownikach. Możemy zapomnieć o obowiązkach i przez krótką chwilę pobyć lekkomyślnym i znów młodym człowiekiem. Możemy głęboko odetchnąć i nabrać dystansu do całego świata. Dlatego, tak ważne jest, by urlop zimowy dobrze sobie zaplanować. Pozwala on odreagować całoroczne stresy, naładować baterie i dodać sił na następne miesiące pracy.

Najważniejsza jest decyzja, gdzie wyjedziemy na urlop. Może to być wycieczka zagraniczna, a równie dobrze może to być wycieczka w polskie góry. Ciekawym miastem na zimowy odpoczynek jest Szklarska Poręba. Znajduje się się Skiarena Szrenica w ogromny kompleks narciarski, największy w polskich Karkonoszach – to 12 km szlaków zjazdowych. Działa tu krzesełkowa kolej linowa (2393 m) na Halę Szrenicką. W okolicach Szklarskiej Poręby jest co robić. Fani nart biegowych mogą jeździć w Górach Izerskich, albo na trasach w Kowarach. Ci, którzy wolą wędrówki piesze maja do dyspozycji blisko 400 km znakowanych szlaków turystycznych. W Karkonoszach jest wiele zakątków wciąż cichych i mało zatłoczonych przez turystów. 
 
Główne atrakcje Karkonoszy to m.in. wodospady Szklarki i Kamieńczyka w Szklarskiej Porębie, zamek Chojnik w Jeleniej Górze-Sobieszowie, norweski kościółek Wang w Karpaczu Górnym. Będąc w Szklarskiej Porębie warto też poznać tradycyjne metody wytopu szkła w Leśnej Hucie. Jak już zdecydujemy się na miejscowość zimowego wypoczynku trzeba odpowiednio wcześnie zarezerwować kwatery. W takim mieście, jak Szklarska Poręba noclegi rezerwuje z wyprzedzeniem. To bardzo istotne jeżeli nie chcemy się martwić o schronienie, a przyjechać tylko na wycieczkę i tą wycieczką się cieszyć.

O mnie

Podróże po Polsce są moją pasją odkąd pamiętam. Uwielbiam łazikować tu i tam i już od kilkunastu lat opisuję nasze wrażenia z wycieczek. Pierwsze relacjonowane wyprawy to tylko ja i mąż, z czasem urodziła się nasza pierwsza córka i wtedy chcieliśmy od nowa pokazać jej Polskę, już z trochę innej perspektywy. Teraz córek mamy już trzy :) I tak sobie "dreptamy" wspólnie po naszym pięknym kraju. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę.


Instagram


Polecam wycieczki

Wycieczka na mapie

Atrakcje zwiedzone na wyciecze

Szklarska Poręba

Bytom Miechowice
Poprzednia wycieczka
Bytom Miechowice
Zawsze modna i popularna, czyli Grecja dla turystów
Następna wycieczka
Zawsze modna i popularna, czyli Grecja dla turystów
Podoba się? Podziel się z innymi!
Dreptamy.pl - blog podróżniczy
Blog jest częścią portalu Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2008-2020